Minecraft 1.15.2 Hamachili sunucuya bağlanınca oyundan atma sorunu

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
İkimizin de oyunu orijinal ve 1.15.2 sürümündeyiz. Sunucuyu açıyorum, Hamachi IP'sini IP kısmına yazıyorum. Arkadaş sunucuya girebiliyor ancak hareket etse de bende gözükmüyor. Bir süre sonra da "bağlantı uzaktaki ana bilgisayar tarafından kapatıldı" tarzı bir hata verip oyundan atıyor onu. Port açıp kendi bilgisayarımın IP'sinden de girmeyi denedik, o hiç işe yaramıyor. Gerçekten sıkılmaya başladık, yardımcı olur musunuz lütfen?

Güvenlik duvarlarınızı ve antivirüslerinizi kapatmayı deneyin. Olmazsa serveri Athernos gibi bir siteden açın ya da daha eski bir sürümde oynamayı deneyin.

Güvenlik duvarlarınızı ve antivirüslerinizi kapatmayı deneyin. Olmazsa serveri Athernos gibi bir siteden açın ya da daha eski bir sürümde oynamayı deneyin.
Güvenlik duvarı kapalı, antivirüs yok. Aternos'tan açmak istemiyoruz çünkü çok uzun sürüyor. Bir saattir bekliyoruz açılmasını. En son çare olarak oradan gireceğiz zaten ancak şu sorunu çözmek istiyorum. Daha eski bir sürümde oynamak istemiyoruz.
Geçen gün arkadaşımla oynadık, o açmıştı sunucuyu Hamachi ile. Sordum ona, ne yaptıysa aynını yaptım ancak çözülmüyor.

Güvenlik duvarı kapalı, antivirüs yok. Aternos'tan açmak istemiyoruz çünkü çok uzun sürüyor. Bir saattir bekliyoruz açılmasını. En son çare olarak oradan gireceğiz zaten ancak şu sorunu çözmek istiyorum. Daha eski bir sürümde oynamak istemiyoruz.
Geçen gün arkadaşımla oynadık, o açmıştı sunucuyu Hamachi ile. Sordum ona, ne yaptıysa aynını yaptım ancak çözülmüyor.
Batihost'ta slotlu suncuclar var plugin kurulmayan 3 kişilik 4TL.

Serveri açan kişi CMD ye "ipconfig" yazsın. diğeri ise şu;
img_5c260b16d6474.jpg
işaretli kısımdaki IP yi ve serveri açtığınızda verdiği portu kullanarak(ör. 192.168.64.1:25562) doğrudan bağlan ile bağlansın.

Serveri açan kişi CMD ye "ipconfig" yazsın. diğeri ise şu;
Eki Görüntüle 519303
işaretli kısımdaki IP yi ve serveri açtığınızda verdiği portu kullanarak(ör. 192.168.64.1:25562) doğrudan bağlan ile bağlansın.
Olmuyor.
Arkadaşlar bir port kontrol sitesinden baktığımda portun açık olmadığını görüyorum. Modem arayüzünden bakmama rağmen sunucu açıkken de kapalıyken de port kapalı gözüküyor. Neden olabilir, nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı