Minecraft 1.16 optimizayson konusunda daha mı iyi?

DrMilo

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox Series S
Ben Minecraft 1.8'den 1.12'ye geçtim ve performans artışı aldım. Eğer 1.16 ya geçersem optimizasyonu yüksek olduğu için performans alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sodium da optifine gibi ayarları var ve daha hızlımı yoksa farklı bir şey ayarları kendi falan yapıyo mu

1.12.2'nin üstündeki her sürüm 1.12.2'den daha düşük performans verecektir. Ayrıca 1.17.x sürümünün performansı 1.16.x sürümünden daha iyidir.

1.12.2'nin üstündeki her sürüm 1.12.2'den daha düşük performans verecektir. Ayrıca 1.17.x sürümünün performansı 1.16.x sürümünden daha iyidir.
Ama 1.8 den 1.12 ye geçtiğimde gözle görülür fark aldım ve minecraft sürümleri yükselttikçe optimizasyonuda geliştiriyor dediğiniz gibi 1.17 de optimizasypn sıkıntıları giderdiği için daha hılzı
Optifine ile kullanılmaz.
Fabric kuracaksın.
Sonra Sodiumm ve diğer 2'si.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu sadece sodiumm anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardımın için çok teşekkür ederim sayenizde 1.16 yı akkcı oynayabiliyorum

Sodium yerine OptiFine kullanmanızı öneririm. OptiFine'ın ayarları ile beraber Sodium'dan daha çok FPS alabilirsiniz. 1.12'den sonra artırdığınız her sürüm başına FPS'iniz düşecektir. 1.17 sürümü, 1.16'ya göre optimizasyon açısından çok daha yetersiz.
Daha çok FPS almak için 1.17 yerine 1.16 girmenizi öneririm. İyi oyunlar.

Geri
Yukarı