Minecraft 1.17 CPU'yu çok kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

adaswre

Hectopat
Yer
Newark
Daha fazla  
Minecraft 1.17 CPU'yu çok kullanıyor. Bunu nasıl azaltabiliriz? (Genellikle %60-%70.) CPU'yu çok harcadığı için performans düşüşü oluyor. Nasıl düzeltebiliriz, dostlarım?

Optifine dışında daha fazla bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Oyun artık çok fazla gelişti sistem gereksinimleri bile yükseldi. Galiba 1.18'de ben bile oynayamayacağım artık.

Dosya Ekleri

• csd.PNG
    csd.PNG
    1,5 KB · Görüntüleme: 90
Bana 12 görüş mesafesinin altı çok kötü görünüyor. Resmen 10 adım öteni görememek sisli bir oyun oynamak gibi.
FPS için ne yapabilirim demiş, böyle bir öneri sundum. Siz 12 görüş mesafesinde oynamaya devam edin.

Tamamdır dostum %70 kullanması çok normal Valorant CS:GO Minecraft gibi oyunlar ekran kartından ziyade işlemciyi kullanır eğer işlemcinin kullanılması azalırsa FPS düşüklüğü olur.

İşlemcinin fazla kullanması ile bilgisayar hırlıyor garip garip sesler geliyor.
Dostlarım şöyle bir şeyde var. CPU diyelim ki normalde %80 kullanılıyor görev yöneticisini açınca CPU kullanımı düşüşe geçiyor neden oluyor normal mi?
Bu kadar çok kullanması normal mi? Bigisayar kasasını temizletsem ve işlemciye işlemci macunu sürsem bu kadar kullanması engellenebilir mi?
Arkadaşlar çok özür diliyorum ben parçacıkların hepsini açık unutmuşum sorun ondan kaynaklanıyormuş çözümleriniz için sağ olun var olun.

Dosya Ekleri

• asdff.PNG
    asdff.PNG
    1,7 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı