Minecraft 1.19 eski bilgisayarda çalışır mı?

İsims1z

Picopat
Arkadaşlar iyi günler. Eski bir laptopum var. SSD taktırdım, 8 GB RAM taktırdım. Minecraft 1.19 açmak istedim hata veriyor. Java sürümünü yükseltme falan hepsini denedim olmuyor. Bazıları CPU ve GPU eski olduğundan açılmadığını söylüyorlar. Doğru mudur?

Neden hatanın ne olduğunu ekran görüntüsü olarak veya detaylı bir şekilde atmamakta bu kadar ısrarcısınız? Java hatası ne demek? Yalnızca bir adet mi Java hatası var evrende? Lütfen hatanın ne olduğunu ya ekran görüntüsü olarak atın ya da detaylıca açıklayın ki insanlar yardımcı olabilsin.

Çoğu laptopta dahili ve harici ekran kartı oluyor. Minecraft laptoplarda dahili ekran kartı (muhtemelen HD Graphics) ile açıldığında ya çok kasma yapar ya da hiç açılmaz. Oyunun eski sürümlerinden birine girip F3'e basıp sağ tarafta hangi ekran kartını kullandığına bakın. Eğer GT 540M'yi kullanmıyorsa Windows'ta ki çözünürlük ayarlarındaki grafik ayarları yerine gelip Minecraft'ı seçip yüksek performansı seçin.

Üstteki arkadaşın dediği gibi oyun muhtemelen dahili ekran kartı ile açılmış. Ki 1.19 sürümünde açılmaması da o yüzden, dahili ekran kartınız 1.17-1.19 arası sürümleri desteklemiyor yani açamaz. Minecraft'ı harici ekran kartıyla başlatırsanız sorun düzelir.

Başka bir hata çıkardı şimdi XD.

Dosya Ekleri

• IMG_20220712_141131.jpg
    IMG_20220712_141131.jpg
    37,1 KB · Görüntüleme: 75
Başka bir hata çıkardı şimdi XD.
Görev yöneticisinden java.exe ve launcher ile ilgili işlemleri kapatın. Windows + R tuşlarına basıp %appdata% yazın. Açılan klasörde .minecraft altındaki webcache2 klasörünü ve .t launcher altındaki cache klasörünü silip tekrar deneyin çalıştırmayı.

Görev yöneticisinden java.exe ve launcher ile ilgili işlemleri kapatın. Windows + R tuşlarına basıp %appdata% yazın. Açılan klasörde .minecraft altındaki webcache2 klasörünü ve .t launcher altındaki cache klasörünü silip tekrar deneyin çalıştırmayı.

Oldu çok teşekkür ederim.

Java 1.19 sürümünü açar ama keyif vermez bence. Oynayacaksınız OptiFine modu kurarak oynayın veya Bedrock sürümünü oynayın. Bedrock'ın optimizasyonu çok daha iyi olduğu için daha iyi performans verecektir.

Gerçekten mi?

Yani 1.19 açma ihtimali var mıdır bu laptopun? Ayrıca sadece 1.19'u değil, 1.12.2 bile oynayamıyorum. 1.12 ve altını kasarak açabiliyor.
Hocam bir sıkıntı var bence. Benim PC sizinkinden bayağı düşük ama 1.18'i rahatça oynayabiliyorum 1.19 denemedim ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı