Çözüldü Minecraft %100 GPU kullanıyor ve 300 FPS oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

arthurmorgxn1

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16,0 GB
Ekran kartı
AMD RX6600
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor 3.70 GHz
Minecraft shader kurduğum zaman %80-%100 arası GPU kullanıyor. Shader olmadığı zaman da 30-70 arası. Shader ile oynamak istiyorum ve bilgisayarım da.
Rahatça kaldırıyor RDR2, GTA V falan da rahatça oynuyorum. Shader ile 300- 600 FPS arası alıyorum. GPU kullanımını nasıl düşürebilirim ve bu bir sorun mudur?+Oyun bir anda donuyor, sesler geliyor, hareket edebiliyorum ama ana ekranda kalıyor görüntü donuyor bunada çözüm bulmam gerek. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Oyun Orijinal

Son düzenleme:
Minecraft shader kurduğum zaman %80-%100 arası GPU kullanıyor. Shader olmadığı zaman da 30-70 arası. Shader ile oynamak istiyorum ve bilgisayarım da.
Rahatça kaldırıyor RDR2, GTA V falan da rahatça oynuyorum. Shader ile 300- 600 FPS arası alıyorum. GPU kullanımını nasıl düşürebilirim ve bu bir sorun mudur?
Sorun değildir, az kullanması da sorun değildir genelde.

Işın izlemeli bir shader kurmuşsundur. AMD kullanıyorsunuz ondan FPS çok düşmüşdür.

FPS'im gayet iyi ama oyun donduğu için GPU'dan olabilir diye düşündüm

Işın izlemeli bir shader kurmuşsundur. AMD kullanıyorsunuz ondan FPS çok düşmüşdür.

Oyun bir 30 dk sonra donuyor. Sistemimle alakalı bir şey olmadığını düşünüyorum. Sil yükle mi yapsam acaba.

Son zamanlarda olmuyordu dün olmaya başladı

GPU kullanımının %100 olması bir problem değil. Kurduğunuz shader çok ağır bir shader olduğundan düşük FPS veriyor olabilir. Chunkları da düşürmeyi deneyebilirsiniz.

FPS ile bir sorunum yok donuyor oyun çözümü var mıdır? Son günlerde olmaya başladı

Pardon 30 fps oluyor yazmışım 300 olacaktı.

GPU kullanımının %100 olması bir problem değil. Kurduğunuz shader çok ağır bir shader olduğundan düşük FPS veriyor olabilir. Chunkları da düşürmeyi deneyebilirsiniz.

Özür dilerim 300 FPS alıyor yazacaktım 30 FPS oluyor yazmışım.

Son düzenleme:

Açtım GPU kullanımı düşüyor ancak yine de donar mı diye bakacağım.

Sorunu çözdüm. OptiFine ile alakalı bir şeymiş onun yerine sodium renderer kurdum artık daha rahat oynuyorum hiç donmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı