Minecraft 1000 FPS'yi geçmiyor

hocam gpu kullanımı %20 gpu2 nin yanında yazıyor harici monitör ile kullanıyorum
Bu tür durumlara genelde CPU darboğazı ya da oyun motorunun yüksek FPS değerini desteklemiyor olması neden olur. Minecraftta 1000 FPS üstü alınabildiği için sizdeki durum CPU darboğazı oluyor. İşlemcinize O.C yapmayı deneyebilirsiniz fakat %1-2 artış olur ancak. Fantezi aramaya gerek yok diye düşünüyorum. Şu anki de yeterli.

Bu tür durumlara genelde CPU darboğazı ya da oyun motorunun yüksek FPS değerini desteklemiyor olması neden olur. Minecraftta 1000 FPS üstü alınabildiği için sizdeki durum CPU darboğazı oluyor. İşlemcinize O.C yapmayı deneyebilirsiniz fakat %1-2 artış olur ancak. Fantezi aramaya gerek yok diye düşünüyorum. Şu anki de yeterli.
büyük ihtimalle oyun yüksek fps desteklemiyor gta 5 te gpu kullanımı 90 ile 100 arası zaten

büyük ihtimalle oyun yüksek fps desteklemiyor gta 5 te gpu kullanımı 90 ile 100 arası zaten
Oyun destekliyor. GTA 5'te aldığınız FPS değeri 150'yi geçmiyordur o yüzden işlemcin zorlanmadan besliyor. 1000 FPS değerini beslemek ile 150 FPS altını beslemek çok ayrı olaylar. İlki çok daha zor işlemci için.

harici monitöre bağladığım için görüntüyü direkt rtx 3050 den alıyorum laptopun kendi ekranı darboğaz yapıyor 300fpsi bile geçmiyor
Onu ben denemiştim ben 300 FPS almıştım 900 değildi ama neyse. Çözüm ise Java versiyonu bilmiyorum muhtemelen Java olduğundan eskidir. Windows 10 versiyon ise bu videoyla yaparsın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun destekliyor. GTA 5'te aldığınız FPS değeri 150'yi geçmiyordur o yüzden işlemcin zorlanmadan besliyor. 1000 FPS değerini beslemek ile 150 FPS altını beslemek çok ayrı olaylar. İlki çok daha zor işlemci için.
gta 5 te en düşük ayarlarla 90-100 en yüksek ayarlarla 120-130 arası birşey büyük ihtimalle ihtimalle cpu darboğazı var dediğiniz gibi

Hocam Minecraft'ın Java sürümü çoğu oyunun aksine ekran kartından çok işlemciye yüklenir. Bu yüzden olmayabilir ancak ben şuna takıldım diğer kişiler gibi: Piyasadaki en iyi monitörler 360Hz. 1000 FPS'in farkını nasıl hissedebilirsiniz ki?

Hocam Minecraft'ın Java sürümü çoğu oyunun aksine ekran kartından çok işlemciye yüklenir. Bu yüzden olmayabilir ancak ben şuna takıldım diğer kişiler gibi: Piyasadaki en iyi monitörler 360Hz. 1000 FPS'in farkını nasıl hissedebilirsiniz ki?
kullandığım monitör 144hz zaten o kısmı şakasına yazdım sadece gpu kullanımı 20 de kaldı onun için açtım konuyu

Arkadaşlar ekran görüntüsündede olduğu gibi bilgisayar Minecraft'ta 1000 FPS'yi geçmiyor. Kullanım 100 olsaydı 5000 FPS alacaktım, 1000FPS yetmiyor bana. Kullanımı 100'e nasıl çıkartırım?
Not: Bilgisayar ASUS TUF FA506ICB HN178 Gaming RTX 3050 R5 4600H 8 GB RAM. GPU2 ile mem2 RTX 3050'nin.
Not2: Ekran kartının VBIOS'unu modladığım için normal ekran kartından daha yüksek performans alıyorum.

Eki Görüntüle 1592910
Minecraft BSL shaders yükle 4x kenar yumşatma aç göreyim 1000 FPS paşam

Geri
Yukarı