Minecraft 3 kişilik paralı server önerisi

SeyitEkrem

Centipat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart : Gigabyte A520M K 5100mhz (OC) M.2 AM4 mATX
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC D6X 8G 8GB GDDR6X 256 Bit
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 4.40 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm
SSD: Addlink 512GB S68 NVMe Okuma 2100MB-Yazma 1700MB M.2 SSD
Ram: GoodRam IRDM PRO 16GB(2x8) Deep Black 3600mhz CL18 DDR4 Ram
Kasa: DeepCool CG540 650W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower
Hiçbir mod falan yüklemeyeceğiz. Tek istediğimiz istediğimiz zaman girebilmek ve lag vs olmaması.

Hayır 7/24 açık olmuyor, Hamachi'nin amacı sizi aynı LAN'daymış gibi göstermek. Aranızdan biri server kuracak ve Hamachi ile birbirinize bağlanacağınız bir grup oluşturacaksınız, daha sonra server sahibinin IP adresi ile sunucuya bağlanacaksınız.
Peki bu Aternos'la aynı şey değil mi? Benim istediğim, bir kere oluşturduktan sonra (örneğin 1 ay) o ay içerisinde 3'ümüzün de uğraşmadan sunucuya giriş yapıp oynayabilmesi. Server sahibini uğraştırmamak gayemiz :D

Peki bu Aternos'la aynı şey değil mi? Benim istediğim, bir kere oluşturduktan sonra (örneğin 1 ay) o ay içerisinde 3'ümüzün de uğraşmadan sunucuya giriş yapıp oynayabilmesi. Server sahibini uğraştırmamak gayemiz :D
Benzer bir şey evet, sürekli açık kalsın istiyorsanız sunucuyu açanın bilgisayarı sürekli açık bırakması gerek yapamam diyorsa da para verip almanız mantıklı olabilir.

Sunucu sahibi 3'unuz de olabilirsiniz. Her oyun sonu save dosyasını DC'den atarsınız, bir sonraki girişte kim varsa o Hamachi'sini açar sunucu sahibi olmuş olur. Bence yeterince basit bir çözüm ama son söz sizin.

3 kişi için server almak pek mantıklı gelmedi. Aranızda interneti kötü olanlar varsa ayrı.

Sunucu sahibi 3'unuz de olabilirsiniz. Her oyun sonu save dosyasını DC'den atarsınız, bir sonraki girişte kim varsa o Hamachi'sini açar sunucu sahibi olmuş olur. Bence yeterince basit bir çözüm ama son söz sizin.

3 kişi için server almak pek mantıklı gelmedi. Aranızda interneti kötü olanlar varsa ayrı.

Hocam her seferinde save değiştirmektense Aternos'tan hesap açmak daha mantıklı olmaz mı? Hamachi'nin Aternos'tan üstünlüğü olduğundan dolayı mı Aternos tercih etmediniz? Yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı