Minecraft 8 GB RAM ve 2 GB ekran kartı ile kaç FPS verir?

İşletim sistemi
Windows 10
Olabilir. Fakat yine de FPS'e oldukça etki ediyor.

Bence GPU gücü direkt fark ediyor. Çünkü bende 12 GB VRAM olmasına rağmen 2.5 GB falan kullanıyor. 750 Ti kullanırken 1.5 GB civarı kullanıyordu ancak bu oyun için direkt işlemci gücü önemli çok berbat bir grafik kartı yoksa. Tabii belli bir kare sayısından sonra ekran kartı gücüde önemli.

Bence GPU gücü direkt fark ediyor. Çünkü bende 12 GB VRAM olmasına rağmen 2.5 GB falan kullanıyor. 750 Ti kullanırken 1.5 GB civarı kullanıyordu ancak bu oyun için direkt işlemci gücü önemli çok berbat bir grafik kartı yoksa. Tabii belli bir kare sayısından sonra ekran kartı gücüde önemli.
Aynen hocam. Katılıyorum. Bende 11 yıllık pc var. 1.16.5 2chunk ta 20 30 fps arası oynuyorum.
2gb ram var. Ekran Kartı yok.

VRAM'siz bir kartla hele ki çok güçsüzse 4 chunk bile açamayabilirsin. Ama evet 512 MB RAM bile yeterli olur.

Chunk ile VRAM arasıdna ki farkı bir ben mi çözemiyorum? VRAM dediğimiz şey oyunun grafikleri için gerekli değil mi? Örneğin dokuları yükselttikçe doku boyutu arttıgından veya gölge kalitesi arttıkça arttığına göre oyunun işleme kalitesine ne gibi bir faktörü olabilir? 2 GB RX 550 ile 4 GB RX 550 arasında ne kadar fark olabilir bu oyunda? Chunk dediğimiz olay %90 işlemcide %10 ekran kartında bitiyor bana kalırsa.

Dünyanın en kötü ekran kartlarından olan GeForce 210'dan çok daha kötü bir dahili kartla en düşük grafiklerde 70-100 FPS alıyorum. 4 GB RAM bile yeterli olur. Ben 2 GB bellekli GTX 1050 ile Minecraft 1.19.2 sürümünde OptiFine ile sabit 300 FPS alıyorum yüksek grafiklerde 12 Chunk'da. İşlemci de önemli etken tabii ki.

Link atar mısın Minecraft'ı nereden indirdiğinin.

Yeni bir PC alacağım ve içinde 8 GB RAM ve 2 GB ekran kartı olacak Minecraft'ta en az kaç FPS alırım?

Adrenaline modpack kurarsanız OptiFine'dan daha fazla FPS alırsınız.

hocam zaten şuanki hali ile bile çok fps alması gerekiyor. Ben 2gb ramli 12 yıllık pc ile 1.16.5 en düşük ayarlarda 30 40 fps oynuyordum

Nasıl kurarım hocam.

Geri
Yukarı