Minecraft açılmıyor

LastShot61

Centipat
Bilgisayarımı 64 Bit'e yükseltmeden öncesine kadar düzgün bir şekilde çalışan Minecraft, şimdi hiçbir Launcher'da hiçbir sürümü açmıyor.

Bilgisayarımın Minecraft çalışıyorken ki özellikleri: 2 GB tek RAM, Windows 7, 32 Bit.
Bilgisayarımın Minecraft çalışmayan halindeki özellikleri: 4 GB tek RAM, Windows 10 Pro, 64 Bit.

Bilgisayarımı 64 Bit'e çıkartmamın sebebi 64 Bit destekli oyunları oynayamamamdı, 64 Bit'e yükseltiyorken hazır, Windows 7'yi de 10'a çıkartiyim dedim, belki RAM yetmez diye de 4 GB'lık RAM. Aldım ilk başta ikisini taktım 6 GB oldu fakat aşırı donuyordu ve Sonoyuncu Launcher'da dahil birçok şeyi açmıyordu, 2 GB RAM'i çıkartınca sorun düzeldi, fakat hala Minecraft açılmıyordu ama Sonoyuncu açılmıştı... Ama bu bana yetmiyordu çünkü Sonoyuncu Launcher'da versiyon değiştiremiyordum, Forum Forum gezdim denilen her şeyi yaptım fakat olmadı. "Hala Sonoyuncu Launcher'a girebiliyorum, sorunsuz şekilde oynuyorum"

Minecraft'ı. Minecraft'ına kadar sildim geri yükledim düzelmedi.
Java'yı güncelledim olmadı, tamamen Java'yı kaldırıp son sürümü geri yükledim gene olmadı.
Driver Boost'e ile her şeyi güncelledim olmadı.
Intel® Driver & Support Assistant ile ekran kartını güncelledim düzelmedi.

Üstteki ekran kartı özellikleri sanırım. Alttaki sistem özellikleri.

Ekran Kartı.png

Sistem Özellikleri.png

Minecraft'taki hata Raporu

Kod:
---- Minecraft Crash Report ----

// Hey, that tickles! Hehehe!

Time: 22.03.2020 00:12

Description: Initializing game

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated

at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)

at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)

at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:244)

at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)

at azd.Z(SourceFile:367)

at azd.e(SourceFile:689)

at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:103)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:

---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --

Stacktrace:

at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)

at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)

at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:244)

at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)

at azd.Z(SourceFile:367)

-- Initialization --

Details:

Stacktrace:

at azd.e(SourceFile:689)

at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:103)

-- System Details --

Details:

Minecraft Version: 1.7.2

Operating System: Windows 10 (amd64) version 10.0

Java Version: 1.8.0_231, Oracle Corporation

Java VM Version: Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (mixed mode), Oracle Corporation

Memory: 49544192 bytes (47 MB) / 127139840 bytes (121 MB) up to 1060372480 bytes (1011 MB)

JVM Flags: 6 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx1G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M

AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used

IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0

Launched Version: 1.7.2

LWJGL: 2.9.0

OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.

Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.

Type: Client (map_client.txt)

Resource Packs: []

Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null

Profiler Position: N/A (disabled)

Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: null

Anisotropic Filtering: Off (1)

Son düzenleme:
O bilgisayara benzer bir diz üstü bilgisayar kullanmıştım ve size şiddetle tavsiyem Windows 8.1 kurmanız o sisteme Windows 10 çok ağır geliyor.

VRAM'ın çok düşük ekran kartını güncelle. Eğer hala oluyorsa Microsoft'daki Minecraft sürümünü oyna.

Ekran kartını güncelledim, Vram ne bilmiyorum ama
belki ordan bi şekilde düzeltilebilir.
O bilgisayara benzer bir diz üstü bilgisayar kullanmıştım ve size şiddetle tavsiyem Windows 8.1 kurmanız o sisteme Windows 10 çok ağır geliyor.

Haklısınız bunu bende düşündüm ama en son yapacağım şey heralde o olucak çünkü bilgisayarda aşırı fazla aile resimleri olduğundan dolayı 100 GB civarı bi dosya yedeklemesi yapılması gerekicek, format atmak hem bu yüzden istemiyoruk hemde daha 4-5 ay önce 64 bit'e çıkartmak için format attırdığımdan dolayı belki ailem izin vermeyebilir.

Ama eğer sorunu başka yollarla çözemezsem son çağre olarak bunu yaparım. Teşekkürler.

Ekran kartını güncelledim, Vram ne bilmiyorum ama
belki ordan bi şekilde düzeltilebilir.

Haklısınız bunu bende düşündüm ama en son yapacağım şey heralde o olucak çünkü bilgisayarda aşırı fazla aile resimleri olduğundan dolayı 100 GB civarı bi dosya yedeklemesi yapılması gerekicek, format atmak hem bu yüzden istemiyoruk hemde daha 4-5 ay önce 64 bit'e çıkartmak için format attırdığımdan dolayı belki ailem izin vermeyebilir.

Ama eğer sorunu başka yollarla çözemezsem son çağre olarak bunu yaparım. Teşekkürler.
Vram ekran kartın belleğidir 32mb en düşük bellektir ondan oyun bile oynayamazsın sisteme girip aygıt yöneticisine tıklayın ordan ekran bağdaştırıcıyı açın ordanki ekran kartını güncelleyin.

Ben de aynı sorunu dün kendi bilgisayarıma Java'nın 2015 sürümünü kurarak çözdüm belki sizin sorununuzda da işe yarayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı