Minecraft anarşi sunucusu nasıl açılmalı?

ImortalSwerd

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft anarşi sunucusu kurmak için Batihost üzerinden mi açmalıyız, yoksa VDS mi kiralamalıyız? VDS tam olarak ne oluyor, onu da bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batihost üzerinden Minecraft Sunucusu olarak alırsan yanında bir ton Minecraft için özellikler ve hediyeler ile veriliyor. Eğer sadece VDS kiralarsan, eline sadece VDS geçer. Yanında hediyeler, özellikler olmaz ve o VDS'e istediğin oyunun sunucusunu kurabilirsin. Anarşi sunucusu kurmak istiyorsanız başlangıçta Minecraft Sunucusu almanız daha mantıklı olur ama eğer yeteri kadar paranız varsa kendinize ait bir makine alabilirsiniz.

Minecraft anarşi sunucusu kurmak için batihost üzerinden mi açmalıyız, yoksa VDS mi kiralamalıyız? VDS tam olarak ne oluyor, onu da bilmiyorum.

Anarşi sunucusu açman için normal bir sunucu açmalısın 4-5 eklenti koymalısın. Ama böyle bir sunucunun aylık giderleri olacak ve depolamada sorun yaşıyacaksın. Örneğin ismini vermeyeceğim bir sunucu tahmini 8-9 yıldır açık. Oyun harita dosyası terabaytlarca yer kaplıyor. Türkiye şartlarında bunu sağlamak için sizin kendinize ait makineniz olmalı ve bunu barındırma hizmetlerinde tutmalısınız. Örneğin bir barındırma hizmeti tek makine için aylık 1500₺ biçiyor böyle bir makine ise isteğinize göre 4binden başlıyor 20-30bine kadar gidiyor. Buradan hesaplayabilirsiniz.
Tabii ki de bu sunucuda VIP | oyun içi yetkiler satılıyor. Ama Türkiye'de tutar mı? Bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı