Minecraft Applied Energistics 2 modu buga giriyor

HünkarBerk

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Laboratuvar Teknikeri
Merhaba,

Forge ile kendi oluşturduğum mod paketimi arkadaşımla server olarak kurdum ve beraber oynuyoruz fakat " applied energistics 2 " modu bug a giriyor. Örneğin.

Crafting tableda tekli bir şey koyduğumda kuvars bloğuna dönüşüyor ve ham madde harcamasam bile alabiliyorum, bir başka bug ise modun kendi içerisindeki " ınscriber " direkt kullanılmıyor, ne yaparsam yapayım çalışmıyor.

Birebir aynı mod paketiyle singleplayer girdiğimde ise bu bugların hiçbiri yok. Yardımcı olabilecek var mı?

Oyunun sürümü: 1.12.2
Forge sürümü: Forge-1.12.2-14.23.5.2859

Dünya yedeğini alıp yeni bir dünya oluşturup dener misiniz? Ondan önce de config dosyasının içindeki AE2 dosyasını silin.

Bu arada Applied Energistics moduna bir şeyler ekleyen mod var mı? Wireless Terminals gibi.

Terminal için kullanıyorsanız.
Refined Storage moduna göz atabilirsiniz alternatif olarak.
Merhaba, Modun her şeyini kullanmayı amaçlıyoruz maalesef.

Dünya yedeğini alıp yeni bir dünya oluşturup dener misiniz? Ondan önce de config dosyasının içindeki AE2 dosyasını silin.

Bu arada Applied Energistics moduna bir şeyler ekleyen mod var mı? Wireless Terminals gibi.
Ek bir mod kullanmıyorum, kullansaydım bile singleplayer modunda da sıkıntı çıkartmaz mıydı ?

Bunu da denedim fakat işe yaramıyor maalesef

Sunucuya farklı bir mod kurdunuz mu peki?
evet sunucuda yaklaşık 50 adet mod mevcut

1714426800871.png

1714426836064.png

Fotoğraflarda da örnek olarak göstermek istedim.

evet sunucuda yaklaşık 50 adet mod mevcut

1714426800871.png

1714426836064.png

Fotoğraflarda da örnek olarak göstermek istedim.
1714426901229.png

Son düzenleme:
@HünkarBerk
Sunucuya farklı mod kurdunuz mu derken demek istediğim sunucuya ayrı bir mod kurdunuz mu. Mesela bazı performans modları sadece sunucuya kurulması gerekiyor.
Modun son sürümü mü kurulu bu arada? Son sürüm değilse güncellemek problemi çözebilir.
Onun dışında aklıma bir çözüm yöntemi gelmiyor.
Applied Energistics 2
Burada mod yapımcılarının Discord sunucusu var buradan yardım alabilirsin.

@HünkarBerk
Sunucuya farklı mod kurdunuz mu derken demek istediğim sunucuya ayrı bir mod kurdunuz mu? Mesela bazı performans modları sadece sunucuya kurulması gerekiyor.
Modun son sürümü mü kurulu bu arada? Son sürüm değilse güncellemek problemi çözebilir.
Onun dışında aklıma bir çözüm yöntemi gelmiyor.
Applied Energistics 2
Burada mod yapımcılarının Discord sunucusu var buradan yardım alabilirsin.

Sunucuya özel bir mod yüklemedim hayır.
Son sürümü yüklü 1.12.2 sürümünde sorun var daha yeni sürümünde denediğimde sorun yoktu maalesef sürüm değiştirmeden sorun çözülmeyecek gibi. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı