Minecraft asla açılmıyor

Syinex

Centipat
Eskiden orijinal Launcher ile oynardık açılırdı. Teamextreme ile oynardık açılırdı. O zamanlar Windows 7 kullanıyorduk ve 1.9 sürümü falan vardı.

Şimdi Windows 10 Pro'dan oynuyoruz. Ben de oyun hatasız açılıyor. Dandik bir ekran kartı olmasına rağmen. Arkadaşımda ise asla açılmıyor. Orijinal Launcher hata veriyor. Teamextreme Launcher crash report veriyor. Craftrise Launcher açılmıyor. Ekran kartı driverlerini ben güncelledim onun ama sorun devam ediyor. Sıfırdan format attı. Driverleri güncelledik. Java'yı kurduk. Sorun devam ediyor. Onda ekran kartı yok. Bu var. Intel G41 Express chipset. Ama eskiden kasmadan rahatlıkla oynuyorduk. Şimdi açmıyor. Bunu nasıl çözeriz?

Versiyonlar aynı mı mesela Forge yükleyeceksin bazı Launcher'larda Forge'lar bozuk oluyor kendin manuel internetten bulman gerekir o yüzden olabilir.

Java 8 Update 45'i kurmayı denesin. Eğer hata OpenGL ile ilgili ise.
Tamam deneyeceğiz.
Herhangi bir hata veriyor mu? Veriyorsa screenshot verin başka türlü bilemeyiz hatayı.
Ben team viewer dan bağlanıyordum ona. Akşama atarım hata kodunu.
Hata kodunu bizimle paylaşır mısınız?
Ben team viewer dan bağlanıyordum ona. Akşama atarım hata kodunu.

Versiyonlar aynı mı mesela Forge yükleyeceksin bazı Launcher'larda Forge'lar bozuk oluyor kendin manuel internetten bulman gerekir o yüzden olabilir.
Anlayamadım hocam. Forge derken? Optifine kullanıyoruz. 1.12 ya da1.9 aynı sürüm kullanıyoruz.
Eğer düzelmezse hatayı paylaşınız. Java 8 Update 45'i yüklerken yüklü olan sürümü kaldırsın.
Deneyeceğiz. Teşekkürler.

Geri
Yukarı