Minecraft başlangıç için farm önerisi

s7üü

Hectopat
Daha fazla  
Demir, patates, havuç, iskelet farmı yaptım. Köylüler sayesinde kötü ama elmas set çektim. Önerebileceğiniz farm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demir, patates, havuç, iskelet farmı yaptım. Köylüler sayesinde kötü ama elmas set çektim. Önerebileceğiniz farm var mı?
Gelecekte ne yapacağına bağlı eğer hemen elytra için ende gideceksen küçükten bir barut farmı yap çok zor değil bir de yanına idarelik bir şeker kamışı farmı yapabilirsin.

Hem bu farmlar çalışırken yanında köylülerden istediğin büyüleri düşük miktar karşılığında elde edersin. Köylünün birini okçu yap ondan zayıflık oku al köylüyü zombiye dönüştür zayıflık okuyla birlikte zayıflık verip altın elma vererek çok düşük fiyata tamir gibi büyüleride bir yere saklayabilirsin. Hem farmlar çalışır hem de büyü işini kısmen enderman farmını yapana kadar halledersin.

Gelecekte ne yapacağına bağlı eğer hemen elytra için ende gideceksen küçükten bir barut farmı yap çok zor değil bir de yanına idarelik bir şeker kamışı farmı yapabilirsin.

Hem bu farmlar çalışırken yanında köylülerden istediğin büyüleri düşük miktar karşılığında elde edersin. Köylünün birini okçu yap ondan zayıflık oku al köylüyü zombiye dönüştür zayıflık okuyla birlikte zayıflık verip altın elma vererek çok düşük fiyata tamir gibi büyüleride bir yere saklayabilirsin. Hem farmlar çalışır hem de büyü işini kısmen Enderman farmını yapana kadar halledersin.

Barut farmı bildiğiniz var mı 1.19? Köylülerle ticaret yapıyorum en azından verimlilik, tamir, servet buyuleri var. Şu anlık bu büyüler götürüyor. Balık farmi yapacaktım yapma verimli değil dediler. Şeker kamışı yaparım.

Barut farmı bildiğiniz var mı 1.19? Köylülerle ticaret yapıyorum en azından verimlilik, tamir, servet buyuleri var. Şu anlık bu büyüler götürüyor. Balık farmi yapacaktım yapma verimli değil dediler. Şeker kamışı yaparım.
Hocam barut farmı için video atabilirim balık farmı yapmayın gereksiz artık eskisi kadar verimli değil çok fazla bir şey elde etmezsiniz.

Hocam bu farmı yapın ama yüksekliğiniz en az 200 olursa daha verimli olur mob doğmayacağı için sadece creeperlar doğar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de bunu yaptıktan sonra içerisi dışında olan bütün yerleri ışıklandırın zaten rahatça çalışır.

İlerlediğinizde direk mob farmı yaparsanız daha rahat olur şimdilik bu işinizi görür.

Hocam bu farmı yapın ama yüksekliğiniz en az 200 olursa daha verimli olur mob doğmayacağı için sadece creeperlar doğar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bir de bunu yaptıktan sonra içerisi dışında olan bütün yerleri ışıklandırın zaten rahatça çalışır.

İlerlediğinizde direk mob farmı yaparsanız daha rahat olur şimdilik bu işinizi görür.

200 de yaparımda yükseklik sınırı 156 gibi bir şey değil miydi?

Mob farmına baktım çok uğraştırmış yapılır yine de.

Balkabağı turtası için Balkabağı yapabilirsin, tek yiyişte 4 yiyecek barı dolduruyor.

Geri
Yukarı