Rehber Minecraft Bedrock Custom komutlar oluşturma

Petrax

Picopat
Daha fazla  
Minecraft Bedrock Custom commands
Tekrardan merhaba. Minecraft Bedrock eğitim serisini ara sıra devam ettirmeyi düşünüyorum, bugün modlarınızda sıkça kullanabileceğiniz özel komutları nasıl yaparız.
(Tüm işlemler mobil cihazlar içinde aynıdır).

ilk_adım.png

İlk öncelikle birdge V2 ile beraber yeni bir mod projesi oluşturuyoruz eğer zaten var ise ondan devam ediyoruz.

Ekran Alıntısı.PNG

Şimdi ise ilk yapmamız gereken manifest dosyamızdaki alanları güncel sürüme getirmek. Günümüzdeki güncel sürümler 1.7 ile 1.2 olduğundan ben bu sürümleri seçtim siz en son sürümü seçmeniz gerekiyor.

Ekran Alıntısı2.PNG

ikinci_adım.png

Şimdi ise script/main.js dosyamıza geçiyoruz.
Server fonksiyonunu import ediyoruz ardından.

1705847686650.png

Let ile prefix yani komutlarımızı yazarken başa gelecek olan harf veya şekili belirliyoruz eğer boş bırakırsanız hiçbir kullanımı olmayacak demektir aynı benim yapmış olduğum gibi.

Ekran Alıntısı4.PNG

Ekran Alıntısı5.PNG

Şimdi ise dünyadaki sohbet kısmındaki olan olayları tara ve eğer ise "selam" yazılırsa karşılık olarak mesajı sil ve sohbet kısmına selam yaz.
Mantık olarak böyle bir mantığa sahip bu kodu dilediğiniz kadar çoğaltıp farklı komutlar ekleyebilirsiniz.

Ekran Alıntısı6.PNG

3ıq.png

Ben test amaçlı bir takım kodlar yazdım denemeniz için dosyayı vereceğim.

Ekran Alıntısı9.PNG

Ekran Alıntısı8.PNG

Ekran Alıntısı10.PNG

İstekleriniz veya sorularınız varsa yanıtlamaktan mutluluk duyarım. İyi günler efenim.

https://www.mediafire.com/file/6dd3cyft313a81i/Custom_Commands.mcaddon/file MediaFire linki.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı