Çözüldü Minecraft Bedrock Mojang yazısında 2 saniye kalıp çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
Ekran kartı
İntel HD Graphics 1GB
Hepinize selam. Ben bugün Minecraft Bedrock yükledim ve açtım önceden açılan oyunun aynı sürümünü yüklemiş olmama rağmen ufak bir formattan sonra açılmamaya başladı. Sorunu tam olarak şöyle anlatayım; oyunu açıyorum Mojang studios yazısı 1-2 saniye hatta bazen 0.5 saniye duruyor ve sonra oyun hiçbir hata vermeden kapanıyor. Bilgisayarımda tek bir adet ekran kartı var ve bütün sürücüler ile Windows sürümüm güncel. Ognitorenks Windows 10 Pro kullanıyorum ama önceden Xtreme liteos 10 V4 kullanırken açılıyordu. Nasıl çözebilirim acaba? Desteklerinizi bekliyorum.

Çözüm
Kusura bakmayın ben Java'yla karıştırdım.

Yok efendim insanız sonuçta herkes karıştırır.

Arkadaşlar biraz uğraştırdı ama sonunda sorunu çözdüm öncelikle kullandığım Windows'u değiştirdim ve Xtreme liteos 10 v4'e geçtim orijinal Windows'ta olur ve sonra oyunun 1.16.100.4 sürümünün appx dosyasını internetten buldum ve indirdim ve açmaya çalıştığımda gene sorun çıkardı ve sonra oyunu kaldırıp ardından Lite kullandığım için aşağıdaki paketleri yükledim orijinal kullanıyorsanız eklemenize gerek yok. Microsoft Store ve Xbox.
Hemen ardından bilgisayarıma Türkçe dil kurdum ve Store'a girip Microsoft hesabı oluşturdum ve oyunun deneme sürümünü al dedim ama aldıktan sonra yüklemesine izin vermedim sizde şimdilik vermeyin sonra internetten başka küçük boyutlu ve ücretsiz oyunlara baktım ve animated8 gibi bir şey buldum ve yükledim tam 1.4X MB idi yükledim ve açmayı denedim, açıldı sonra ben Minecraft'ın appx dosyasını kurdum isteyenler mağazadaki deneme sürümünü veya orijinal sürümünü tekrar indirebilirler ve sonuç olarak oyunu açmaya çalıştığım ilk seferde açıldı.

Sisteminizden kötü ondan dolayı.
Minimum ve önerilen sistem özellikleri abartılarak yazılmış mimimum sistem gereksinimlerinde kasmadan oynatabilmekte. Yani oyunu acsanız bile cok kasar.

Abi şunu da sana söylemesem olmaz oyunu şu an kurdum ve en az 45 FPS oynayabiliyorum sistem gereksinimleri biraz abartılmış.

Minimum ve önerilen sistem özellikleri abartılarak yazılmış mimimum sistem gereksinimlerinde kasmadan oynatabilmekte. Yani oyunu acsanız bile cok kasar.

Abi şunu da sana söylemesem olmaz oyunu şu an kurdum ve en az 45 FPS oynayabiliyorum sistem gereksinimleri biraz abartılmış.
Oyun Microsoft Store'dan indirilmiş deneme sürümü.
2 GB DDR3L RAM.
Intel Celeron n2820.

Dosya Ekleri

• Kaldırmıyor.PNG
    Kaldırmıyor.PNG
    36,4 KB · Görüntüleme: 23

Dilediği kadar kasabilir ben gene de açılsın istiyorum. Zaten daha önceden açtığımda 35 FPS'i düşmüyordu.

Bütün sürücüler güncelse bende bu hatayı bilmiyorum.
Microsoft'un sitesinden sorun orada sorunu cözebilirsiniz.

Bir türlü Microsoft'un sitesinde bir konuyu nasıl açacağımı öğrenemedim ki.

Bütün sürücüler güncelse bende bu hatayı bilmiyorum.
Microsoft'un sitesinden sorun orada sorunu cözebilirsiniz.

Ve bir de ekran kartı sürücüsünün güncel olmadığını şimdi öğrendim. Ama son sürümden 1 veya 2 önceki sürüm galiba ekran kartı sürücüsü.

Şimdi güncelledim sürücüyü ama hiçbir şey değişmedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı