Minecraft chunkları arttırsam da uzağı göremiyorum

İşletim sistemi
Windows 10

Ksotar

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft 1.15.2 sürümünde arkadaşlarla sunucu açtık. Sunucuda Build yapıyoruz. Diğer arkadaşlarım chunkları arttırdıkça daha da uzağı görebilirken ben ne kadar yükseltirsem yükselteyim uzağı göremiyorum. OptiFine yükleyip denedim. Normal denedim ama hiçbir türlü uzağı göremiyorum. Sebebi nedir acaba?

Şimdiden teşekkür ederim :)

Bilgisayar özelliklerim çok iyi o yönden sıkıntım yok.

Görüntü ayarlarında "fog" ile ilgili bir seçenek olması lazım. Emin değilim ama sis gibi belirli bir uzaklığı kapatıyordu bu ayar. Onu kapatmayı deneyin.

Şu an OptiFine'sız deniyorum ve OptiFine ayarlarında var o sadece normal versiyon ayarlarının resmini yüklüyorum.
Online serverlarda 16'dan fazlasını göremezsin ben ve arkadaşlarım aternosdan sunucu acıyoruz oradan biliyoruz.

Biz de aternos üzerinden açtık fakat arkadaşım 20'nin üzerinde görebiliyor.

Dosya Ekleri

• .....png
    .....png
    87,7 KB · Görüntüleme: 1.031
Fog ayarı kapalı. Bulutlar kapalı.
1598729300118.png

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi chunklarım 64 fakat sağda ve solda gördüğünüz gibi yaklaşık 5 chunklık mesafeyi görebiliyorum sadece. Neden kaynaklanıyor acaba.

Aternos kaynaklı o 32'de aynı 16'da.

Fakat aynı sunucudaki arkadaşım 20 ve 20'nin üzerini görebiliyor? Aternostan kaynaklı olsaydı arkadaşım da göremezdi diye düşünüyorum.
Biyom karışımın arttırmayı deneyin. Üstteki resimde çözünürlüğün altında olan ayarı maksimuma çekin.

Denedim fakat hala aynı :(

Yeni konular

Geri
Yukarı