Çözüldü Minecraft çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
İki bilgisayarda da farklı hesaplarla (orijinal) aynı hatayı alıyordum, birinde ekran kartı sürücülerini ve Java'yı yeniden yükledikten sonra düzeldi ancak birinde düzelmedi. Düzelmeyendeki aldığım hata:

The game crashed whilst initializing game
Error: org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
Exit Code: -1

Kod:
---- Minecraft Crash Report ----
// Daisy, daisy...

Time: 11.06.2021 19:45
Description: Initializing game

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:247)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
    at ave.ap(SourceFile:534)
    at ave.am(SourceFile:363)
    at ave.a(SourceFile:310)
    at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --
Stacktrace:

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:

-- System Details --
Details:
    Minecraft Version: 1.8.9
    Operating System: Windows 10 (amd64) version 10.0
    Java Version: 1.8.0_51, Oracle Corporation
    Java VM Version: Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (mixed mode), Oracle Corporation
    Memory: 56600424 bytes (53 MB) / 134217728 bytes (128 MB) up to 2147483648 bytes (2048 MB)
    JVM Flags: 8 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx2G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=32M
    IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
    Launched Version: 1.8.9
    LWJGL: 2.9.4
    OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
    GL Caps:
    Using VBOs: No
    Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
    Type: Client (map_client.txt)
    Resource Packs:
    Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
    Profiler Position: N/A (disabled)
    CPU: <unknown>

İki farklı grafik birimi var, biri HD Graphics. Windows grafik ayarlarından ikisini de ayrı ayrı secerek açmayı denedım ancak bir şey değişmedi. Üstteki rapor 1.8.9 sürümünde aldığım hata.

Bu da 1.17'yi açmaya çalışırken aldığım hata:

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Not: En son pes edip temiz kurulum yaptım, her şeyi sıfırdan yükleyince düzelir sandım ancak nafile -_-
Not 2: R5 M330 için formattan önce WHQL olmayan en son sürüm sürücü yüklüydü, formattan sonra WHQL olanı yükledim ancak sonuç aynı.

Dosya Ekleri

• 1623430610116.png
    1623430610116.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
X86'da ise 32 bit sürümdür. 64 bit ya da 32 bit olması da çok önemli değil. Sadece performans ile ilgili. Yüklü olan Java'yı kaldırdınız mı?
Cok kere denedim, hicbiri olmadi maalesef. Yabanci Minecraft forumlarinda da bayagi bilgililer var gibi, sansimi orada denemeyi dusunuyorum.
Guncel.
X86'da ise 32 bit sürümdür. 64 bit ya da 32 bit olması da çok önemli değil. Sadece performans ile ilgili. Yüklü olan Java'yı kaldırdınız mı?
Sonunda cozdum. Bugun 2 gundeki 3. formatimi atip Win 10 Pro kurmustum, ondan sonra OpenGL.dll'yi falan attiktan sonra yine olmamisti. Crack launcherlarda Java hatasi aldigimda javaw.exe'yi oyunun baslatici ayarlarindan Java Runtime olarak elle sectigimde sorun en sonunda cozuldu. Bu konu daha cok yeni ve 2 gundur saatlerce arastirma yaptigim halde bir cozume ulasamamistim, OpenGL.dll disinda cozum sunabilen yok su an. O da kumar gibi, benim bilgisayarimda olurken kardesimin bilgisayarinda olmamisti. Cozumu her yere yaymayi dusunuyorum :)
Sorun yasiyorsaniz Java'nin surumuyle falan ugrasmayin, OpenGL'yi attiktan sonra duzelmediyse calistirilabilir Java ayarlarindan javaw.exe'yi secin.
Olmaz ama bende bu çıkmıyordu diye biliyorum.
Yapamadınız burada indirin.
Bende buradan indirdim bir sorun olmadı.
Salladım ve u51'i indirdim ama hatalar devam ediyor. YouTube'daki videolarda Java hep Program Files'ın içinde kurulu, bende ise Program Dosyaları X86'da. Manuel olarak Program Files'a mı kursam acaba?

Cok kere denedim, hicbiri olmadi maalesef. Yabanci Minecraft forumlarinda da bayagi bilgililer var gibi, sansimi orada denemeyi dusunuyorum.
Guncel.
Sonunda cozdum. Bugun 2 gundeki 3. formatimi atip Win 10 Pro kurmustum, ondan sonra OpenGL.dll'yi falan attiktan sonra yine olmamisti. Crack launcherlarda Java hatasi aldigimda javaw.exe'yi oyunun baslatici ayarlarindan Java Runtime olarak elle sectigimde sorun en sonunda cozuldu. Bu konu daha cok yeni ve 2 gundur saatlerce arastirma yaptigim halde bir cozume ulasamamistim, OpenGL.dll disinda cozum sunabilen yok su an. O da kumar gibi, benim bilgisayarimda olurken kardesimin bilgisayarinda olmamisti. Cozumu her yere yaymayi dusunuyorum :)
Sorun yasiyorsaniz Java'nin surumuyle falan ugrasmayin, OpenGL'yi attiktan sonra duzelmediyse calistirilabilir Java ayarlarindan javaw.exe'yi secin.

Son düzenleme:
Çözüm
İki bilgisayarda da farklı hesaplarla (orijinal) aynı hatayı alıyordum, birinde ekran kartı sürücülerini ve Java'yı yeniden yükledikten sonra düzeldi ancak birinde düzelmedi. Düzelmeyendeki aldığım hata:

The game crashed whilst initializing game
Error: org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
Exit Code: -1

Kod:
---- Minecraft Crash Report ----
// Daisy, daisy...

Time: 11.06.2021 19:45
Description: Initializing game

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --
Stacktrace:

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:

-- System Details --
Details:
    Minecraft Version: 1.8.9
    Operating System: Windows 10 (amd64) version 10.0
    Java Version: 1.8.0_51, Oracle Corporation
    Java VM Version: Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (mixed mode), Oracle Corporation
    Memory: 56600424 bytes (53 MB) / 134217728 bytes (128 MB) up to 2147483648 bytes (2048 MB)
    JVM Flags: 8 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx2G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=32M
    IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
    Launched Version: 1.8.9
    LWJGL: 2.9.4
    OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
    GL Caps:
    Using VBOs: No
    Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
    Type: Client (map_client.txt)
    Resource Packs:
    Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
    Profiler Position: N/A (disabled)
    CPU: <unknown>

İki farklı grafik birimi var, biri HD Graphics. Windows grafik ayarlarından ikisini de ayrı ayrı secerek açmayı denedım ancak bir şey değişmedi. Üstteki rapor 1.8.9 sürümünde aldığım hata.

Bu da 1.17'yi açmaya çalışırken aldığım hata:

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Not: En son pes edip temiz kurulum yaptım, her şeyi sıfırdan yükleyince düzelir sandım ancak nafile -_-
Not 2: R5 M330 için formattan önce WHQL olmayan en son sürüm sürücü yüklüydü, formattan sonra WHQL olanı yükledim ancak sonuç aynı.
@Ali Pınar hocam dediğiniz java ayarları nereden yapılıyor bulamadım.

@Ali Pınar hocam dediğiniz java ayarları nereden yapılıyor bulamadım.
Hocam merhaba, mesajınızı görmemişim kusura bakmayın. Hala ihtiyacınız varsa diye:
1658860373902.png

Yüklemeler kısmına gelip istediğiniz sürümün üzerine tıklayarak değiştirebiliyorsunuz.

Merhaba ben Minecraft'ıma keystroke ekledim ama inject edince çöküyor bunun çözümünü söyler misiniz?
Tam olarak nasıl bir hata alıyorsunuz?

Hocam merhaba, mesajınızı görmemişim kusura bakmayın. Hala ihtiyacınız varsa diye:
Eki Görüntüle 1464873
Yüklemeler kısmına gelip istediğiniz sürümün üzerine tıklayarak değiştirebiliyorsunuz.

Tam olarak nasıl bir hata alıyorsunuz?
Ben keystrokes modu kurdum minecraft sürümüm bedrock wasd arka planı geldi ama wasd ve cps counter gelmedi

Yeni konular

Geri
Yukarı