Çözüldü Minecraft çok oyunculuda kasmamasına rağmen tek oyunculuda kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

DarkNestPlus

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-43 5 Ryzen5 3350 RX 560x 16 gb
Meslek
Türk Genci
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX 560X
İşlemci
Ryzen 5 3350H
Evet, arkadaşlar. Sorunum yukarıdaki gibi ben tek oyunculuda 2 chunk 4 simülasyon genişlidiğinde anca kasmıyor fakat çok oyunculu serverlerda 64 chunk sıfır kasma oluyor. OptiFine kurulu Minecraft orijinal oyuna RAM ekleme yapın diyorlar xdg gibi bir kod vardı 6G yaptım değişen yok.

Çözüm
Hocam fabric diye bir şey varmış bayağı iyiymiş nasıl bir şey.

Konu bana ait buradaki modları kurun FPS'iniz artacaktır.

Fabrici Forge gibi düşünün. Mod yüklersiniz paper dediğimiz sürüm OptiFine'dan daha fazla FPS sağlıyor.

Hocam paper dediğiniz şey mod değil bir sunucu yazılımı.
Hocam bu arada açarken crash verirse içinden indium ve Continuity'i silin. Çünkü daha sodium 0.5 uyumlu değiller sanırım. Hemen ekleyip test etmediğim için böyle oldu kusuruma bakmayın.

1691234959098.png

Silmeniz gereken modlar bunlar acele ile yaptığım için uyumluluğa bakmadım kusuruma bakmayın şimdi test edince anladım. Bunları sildikten sonra her şey doğru bir şekilde çalışacaktır.

Hocam bu arada açarken crash verirse içinden indium ve Continuity'i silin. Çünkü daha sodium 0.5 uyumlu değiller sanırım. Hemen ekleyip test etmediğim için böyle oldu kusuruma bakmayın.

Vermedi hocam çok sağ olunda modlar çalışmadı.

Vermedi hocam çok sağ olunda modlar çalışmadı.

Nasıl yani hocam? Fabric ile girdiğinizde modların çalışması gerekli.
Sol altta Fabric (Modded) yazmalı. Vanilla girmiş olabilir misiniz?

Mods klasörünü atar mısınız? Ayrıca tüm modların güncel sürümde olduğundan emin olun. Bu arada hata muhtemelen Sodium'un yeni çıkan 0.5 sürümü yüzündendir. Yeni çıktığı ve büyük güncelleme olduğu için her mod ile henüz uyumlu değil.
Hocam bende sizin rar dosyanızdakı modları kurdum fakat oyuna girince böyle error veriyor.

Dosya Ekleri

• 1714321431793.png
    1714321431793.png
    38,1 KB · Görüntüleme: 6
Hocam bende sizin RAR dosyanızdakı modları kurdum fakat oyuna girince böyle error veriyor.

1.20.5 desteklemeyen modlar kurmuşsunuz. 1.20.5 henüz çok taze bir sürüm modların çıkmaması normal. Sadece 1.20.5 yazan modları kurun.

Teşekkürler hocam işe yaradı.

Hocam bir sorum daha olacak. Fabric modunun içine OptiFine modu atarsam FPS'de değişiklik olur mu?

Paketin içindeki tüm modlar OptiFine ile uyumsuz. OptiFine kapalı kaynak ve eskimiş bir araç. 1.17.1 üzeri sürümler için kullanmak anlamsızlıktan ibaret.

Yeni konular

Geri
Yukarı