Minecraft creeper farmım çalışmıyor

Miraç Özcan

Centipat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki her şeyi eksiksiz yaptım. Videodaki gibi 120 blok çıktım, 10 dk bekledim ve 1 tane bile creeper yoktu. Farmın verimliliğini geçtim hiç yoktu C. Alışmıyordu, 128 blok çıkmayı da denedim ama yok hiçbir şekilde olmuyor. Yardım eder misiniz? Çok ihtiyacım var fazla tilt edici bir durum.

Muhtemelen mağaraları aydınlatamadığın için. Adam düz dünyada yaptığı için gerek duymamış. Yaptığın chuntaki mağaraları aydınlatmayı dene.

120 çıkma, farmın alt noktasından itibaren yaklaşık 108 blok civarı yukarı çık. Bir de farmın etrafını ve tünelleri aydınlat. Neredeyse tüm içerik üreticilerin farmlarını denedim. Hepsi çalışıyor tek sıkıntı AFK bekleme noktası. Videodakiler gibi yapınca fazla yüksekte kaldığı için yaratıklar aşağı düşmeden yok oluyor. Çalışıyor fakat hunilere ulaşamadan oyundan siliniyorlar. 2 bilgisayardan açıp birini izleyici moda alıp gözlemledim bu durumu. AFK noktasını kendi farmınıza göre ayarlamanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodaki her şeyi eksiksiz yaptım. Videodaki gibi 120 blok çıktım, 10 dk bekledim ve 1 tane bile creeper yoktu. Farmın verimliliğini geçtim hiç yoktu C. Alışmıyordu, 128 blok çıkmayı da denedim ama yok hiçbir şekilde olmuyor. Yardım eder misiniz? Çok ihtiyacım var fazla tilt edici bir durum.

Farmın altından tam 120 blok gidersen çalışıyor. Aynı sorun bende de oldu, daha sonra saydım 120 değilmiş yani tam 120 olmasına dikkat et.

Singleplayer modda mı yaptınız yoksa Aternos'ta mı yaptınız?

Sunucuların kendine özel chunk sınırları var ve Aternos'ta yaptıysanız bu 120 blok değil ortalama 30-50 blok olmakı.
120 çıkma, farmın alt noktasından itibaren yaklaşık 108 blok civarı yukarı çık. Bir de farmın etrafını ve tünelleri aydınlat. Neredeyse tüm içerik üreticilerin farmlarını denedim. Hepsi çalışıyor tek sıkıntı AFK bekleme noktası. Videodakiler gibi yapınca fazla yüksekte kaldığı için yaratıklar aşağı düşmeden yok oluyor. Çalışıyor fakat hunilere ulaşamadan oyundan siliniyorlar. 2 bilgisayardan açıp birini izleyici moda alıp gözlemledim bu durumu. AFK noktasını kendi farmınıza göre ayarlamanız lazım.

Evet. Bunu anlatmaya çalıştım. Farmda hiçbir sıkıntı yok. Sıkıntı AFK bekleme noktası. Onu Creeper'lerin spawn olduğu yere yakınlaştırın.

Farm yaparken Shulkercraft dışında kimseye bakmayın.
Shulkercraft kanalı tam bir sapık. Onlar artık işin nirvanası gibi bir seviyedeler. Yaptıkları farmlar insan işi değil. Evet bir kere yapmayı başarırsan bir daha o haritada asla o malzemede eksiklik çekmeyeceğin farmlar yapıyorlar ama o farmı kurması....

Shulkercraft kanalı tam bir sapık. Onlar artık işin Nirvana'sı gibi bir seviyedeler. Yaptıkları farmlar insan işi değil. Evet bir kere yapmayı başarırsan bir daha o haritada asla o malzemede eksiklik çekmeyeceğin farmlar yapıyorlar ama o farmı kurması...

ShulkerCraft'ın bütün farmları güzel, dediğin gibi malzeme toplamak sıkıntı ama büyük farmlar yapmadan önce küçük farmlar yapınca hiçbir sıkıntı çekmiyorsun.

Geri
Yukarı