Minecraft dahili ekran kartını kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

oylesine1i

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
nvidia geforce 920MX ve hd graphics 520
Eskiden Minecraft bu linkteki ayarı yaptığımda 920MX ekran kartını kullanıyordu. Fakat aynı ayarı şimdi yaptığımda HD Graphics 520 ekran kartını kullanmaya devam ediyor. Her şeyi denedim. Oyunu birkaç kere kapatıp açtım. Ayarları silip tekrar denedim. Fakat hiçbir işe yaramadı. Başka çözümler de aradım fakat onlar da işe yaramadı. NVIDIA Denetim Masası'ndan da yapmayı denedim fakat yine olmadı. :(

Javaw.exe'yi bulup NVIDIA'ya ayarlaman gerekiyor,
Masaüstü sağ tık > görüntü ayarları > grafik ayarları > donanım artırmalı GPU aç, Java'nın kurulu olduğu yerde javaw.exe'yi seç NVIDIA kartına ayarla.

Ayarı yaptım. Şimdi bakmak için oyuna giriyorum. Birkaç dakika sonra tekrar yazarım.
Edit: Olmadı. Fakat grafik ayarlarından yaparken jawa ile alakalı 4 tane seçiyorduk. NVIDIA ayarlarından da 4 tanesini seçersem hepsi aynı anda ayarlanmış oluyor mu? Yoksa son ayarladığımız mı oluyor? @F4T1H
1653059683655.png

Son düzenleme:
Ayarı yaptım. Şimdi bakmak için oyuna giriyorum. Birkaç dakika sonra tekrar yazarım.
Edit: Olmadı. Fakat grafik ayarlarından yaparken jawa ile alakalı 4 tane seçiyorduk. NVIDIA ayarlarından da 4 tanesini seçersem hepsi aynı anda ayarlanmış oluyor mu? Yoksa son ayarladığımız mı oluyor? @F4T1H Eki Görüntüle 1393774

Sadece javaw.exe'yi seçmen yeterli, oyun açıkken Görev Yöneticisi ile dosya konumunu aç de sonra o konumu buraya ekle

Yeni konular

Geri
Yukarı