Minecraft dosyası tehlikeli mi?

Eğer crack ise exe dosyasının içine tek Minecraft'ı değil trojan, Bitcoin miner, reklam virüsü veya keylogger koymuş olabilirler. Bir program ile iki tane exe dosyasını birleştirip aynı anda çalıştırtabiliyorsunuz. Umarım açıklayabilmişimdir :D

CraftRise Client'in virüslü olacağını düşünmüyorum, muhtemelen crackli sürüm olduğu için uyarı vermiş. İçinde de tehlikeli bir şey göremedim açıkçası. Ama tedirgin olduysanız farklı sunuculara yönelin.

Kendi sitesinden indirdiyseniz false positive diyebiliriz.

Sunucuların böyle şeyler yapmasını anlamıyorum.
Hile korunması için. SonOyuncu'nun da kendi uygulaması var ve orada oynadığım zamanlarda bir tane bile hile yoktu. Oyuna girerken tüm dosyaları kontrol edip değiştirilmiş olan varsa normalini indirip başlatıyordu böylelikle hile yapılamıyordu.

@16986 hile illa dosyalar değiştirilerek yapılmaz. Neyse, gerek yok ama başka yol bulamamışlar.
Amaç modlanmış sürümlerin önüne geçmek ki Minecraft oyuncularının çok büyük bi' çoğunluğu modlanmış sürümlerle hile yapıyor. (bkz: Huzuni)

Yoksa hile yapmak isteyen her türlü hile yapar.

@16986 hile illa dosyalar değiştirilerek yapılmaz. Neyse, gerek yok ama başka yol bulamamışlar.
Tabii ki öyle, ama Minecraft'ta modlanmış dosyalar ile hile yapılıyordu. Zamanında çok ileri derecede hile kullanırdım ve o zamanlar sadece oyun dosyaları değiştirilerek hile yapılabiliyordu. Şimdi durum ne bilmiyorum.

Son düzenleme:
Minecraft Exe'si değil. Sunucuya girmek için gereken exe. RiseCraft'a mı gireceksiniz?

Sunucuların böyle şeyler yapmasını anlamıyorum.

Evet Craftrise'a gireceğim. VirusTotal virüs bulunca tedirgin oldum. Başka sunucuları pek beğenmediğim için burayı tercih ediyorum genelde. Ama Launcher çıktığında indirdiğimde sonuç buydu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı