Minecraft ekran kartı kullanımı düşük

İşletim sistemi
Windows 10
Yer
North Memphis
RAM
16GB 2666Mhz
Ekran kartı
GTX 980 4GB
Anakart
B460M-A Pro
İşlemci
i5 10400F
Esen olsun, Minecraft'da ekran kartı kullanımı %20-%40 arası değişiyor ve FPS gitgide 10'a kadar düşüyor. OptiFine ile shader kurdum ondan mı böyle? Acaba işlemci kullanımının yüksek olmasından mı? GPU kullanımını nasıl yükseltebilirim?

bu ne.png

Esen olsun, Minecraft'da ekran kartı kullanımı %20-%40 arası değişiyor ve FPS gitgide 10'a kadar düşüyor. OptiFine ile shader kurdum ondan mı böyle? Acaba işlemci kullanımının yüksek olmasından mı? GPU kullanımını nasıl yükseltebilirim?

Eki Görüntüle 1280723

Shader ağır ise normal değil ve oyunun kendi ayarları da yüksekse anormal.

Shader yokken FPS normal ise shaderden dolayıdır. Minecraft shadersiz oynarsanız ekran kartı kullanımı yüksek olmaz. Bende de GTX 980 var, shadersiz bu şekilde kullanım:

Eki Görüntüle 1280752

Normal hocam. Sıkıntı yok bende de 40 ve 60 arası zaten.
Shader olmadan da işlemci kullanımı %90 civarı. FPS zaten Allah'a emanet oldu. Bozuk aga bu oyun.

Hayır Minecraft işlemci bazlı bir oyun benim de CPU'nun %70'ini falan kullanıyor.

Eki Görüntüle 1280723
Değerler normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı