Minecraft Fabric Mod Loader nasıl kurulur?

İşletim sistemi
Windows 10

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
RAM
8 GB 2666 MHz
Ekran kartı
GTX 1650 Mobil + UHD 630
İşlemci
i5-9300H
İyi akşamlar. Minecraft'a Fabric kurmam lazım çünkü Sodium isimli bir modu kullanabilmem için Fabric Mod Loader kurmam lazım. Fabric'i kurdum ancak Mod Loader'ı nasıl kuracağımı çözemedim bir türlü. Nasıl kurabilirim? Bazı Minecraft yayıncıları bunu kullanıyor çünkü. TLauncher kullanıyorum.

Öncelikle 1.14+ sürümün yüklü ise bu işlemleri yapabilirsin.

Ekran görüntüsü 2021-12-10 232907.jpg

Ekran görüntüsü 2021-12-10 232937.jpg

Bunda istediğini seçebilirsin. Her türlü kurulumu yapacak.

Ekran görüntüsü 2021-12-10 233035.jpg

Size uygun olan sürümü ve uygun olan mod loader sürümünü kurun. Ayrıca eğer olurda ileride optifabric ile OptiFine kullanmak isterseniz 0.12.0 altında bir mod loader sürümü seçmeniz gerekiyor.

Daha sonra install diyoruz ve artık oyuna giriş yapıyoruz.

Öncelikle 1.14+ sürümün yüklü ise bu işlemleri yapabilirsin.

Eki Görüntüle 1238521

Eki Görüntüle 1238522

Bunda istediğini seçebilirsin. Her türlü kurulumu yapacak.

Eki Görüntüle 1238524

Size uygun olan sürümü ve uygun olan mod loader sürümünü kurun. Ayrıca eğer olurda ileride optifabric ile OptiFine kullanmak isterseniz 0.12.0 altında bir mod loader sürümü seçmeniz gerekiyor.

Daha sonra install diyoruz ve artık oyuna giriş yapıyoruz.
Zaten dediğinizi yaptım ama modları görmüyor. Mods klasörüne Optifine ve Sodium modlarını attım ama modları görmüyor. Düz minecraft açılıyor gibi ama sadece aşağıda "Fabric" yazıyor.

Zaten dediğinizi yaptım ama modları görmüyor. Mods klasörüne OptiFine ve sodium modlarını attım ama modları görmüyor. Düz Minecraft açılıyor gibi ama sadece aşağıda "fabric" yazıyor.

OptiFine ile Sodium'u aynı anda çalıştıramazsın.

www.curseforge.com üzerinden fabric için sizin sürüme uygun "mod menu" modunu indirip mods klasörünün içine atın. Bakalım orada modlar gözüküyor mu?

OptiFine ile Sodium'u aynı anda çalıştıramazsın.

www.curseforge.com üzerinden fabric için sizin sürüme uygun "mod menu" modunu indirip mods klasörünün içine atın. Bakalım orada modlar gözüküyor mu?
Hocam işte mods klasöründeki hiçbir modu görmüyor. Oyun içinde eklentiler adında bir seçenek bile yok. Direkt hiçbir modu görmüyor oyun.
Ki görseydi çakışmadan ötürü crash yerdim zaten oyundan.
Fabric API indirip attım mods klasörüne ve yine görmüyor. Mod Loader yok. Onu nasık kurabilirim hiçbir fikrik yok.

Minecraft'ı tamamen silip tekrar yükleyin.
TLauncher'i kaldırın. Ardından Windows + r tuş kombinasyonu ile çalıştırı açıp %appdata% yazıp enter deyin. Minecraft klasörünü silin.

Minecraft'ı tamamen silip tekrar yükleyin.
TLauncher'i kaldırın. Ardından Windows + r tuş kombinasyonu ile çalıştırı açıp %appdata% yazıp enter deyin. Minecraft klasörünü silin.
Böyle bir şey yapmam mümkün değil. Bir sürü mod paketim, kayıt dosyalarım ve ekran görüntülerim vs. var. Kaldırmadan da hallolur ama nasıl kurabilirim bilemiyorum işte.

Böyle bir şey yapmam mümkün değil. Bir sürü mod paketim, kayıt dosyalarım ve ekran görüntülerim vs. var. Kaldırmadan da hallolur ama nasıl kurabilirim bilemiyorum işte.

Mod paketlerinizi, kayıt dosyalarınızı, ve ekran görüntülerinizi yedekleyin öyle silin o zaman?

Sil baştan yükleyerek çözüleceğini sanmıyorum. Yine aynı şeyler olacak. O yüzden silmeyeceğim. Millet sil yeniden yükle yapmadan kurabiliyor ben niye kuramayım?

O zaman çözebiliyorsanız çözün.

Geri
Yukarı