Çözüldü Minecraft harici GPU ile çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

zanitmann

Femtopat
Daha fazla  
Yıllar sonra bu oyunu yeniden oynamaya karar vermiştim ve hesabımı Mojang'den Microsoft'a geçirdim. Şu an işimden dolayı, laptop kullanıyorum. Minecraft Intel HD ile açılıyor ve düşük performans alıyorum, oyunun dosya konumunu buldum gizli klasörleri aktif ettim vs. Oyunu grafik ayarlarından ekleye basıyorum ve bu uygulamayı açmanız için izniniz yok gibisinden bir hata veriyor. Ben yıllar sonra bu oyunu oynuyorum ve oyun ne hale gelmiş. Şimdi bu hata yüzünden oyunu 60 70 FPS ve çok sık droplarla oynayamıyorum.

Çözüm
Yıllar sonra bu oyunu yeniden oynamaya karar vermiştim ve hesabımı Mojang'den Microsoft'a geçirdim. Şu an işimden dolayı, laptop kullanıyorum. Minecraft Intel HD ile açılıyor ve düşük performans alıyorum, oyunun dosya konumunu buldum gizli klasörleri aktif ettim vs. Oyunu grafik ayarlarından ekleye basıyorum ve bu uygulamayı açmanız için izniniz yok gibisinden bir hata veriyor. Ben yıllar sonra bu oyunu oynuyorum ve oyun ne hale gelmiş. Şimdi bu hata yüzünden oyunu 60 70 FPS ve çok sık droplarla oynayamıyorum.
Minecraftı açın görev yöneticisinden Openjdk tarzı bir şey olucak onu dosya konumunda açın.
Klasörün yolunu kopyalayın oyunu kapatın.
Masaüstüne sağ tıkla görüntü ayarları ve en alttan grafik seçenekleri masaüstü uygulaması olarak seçin göz ata tıklayın kopyaladığınız yolu o klasöre atın javaw yada java tarzı bir exe olucak onu seçin ekleyin yüksek performansı seçin.
Minecraft'ı değil de Java'yı eklemen gerekiyordu yanlışım yoksa. Ek olarak mod vb. takıntın yoksa ve zamanında ücretsiz verilen Bedrock versiyonunu almışsan onu oyna derim optimizasyonu muhteşem.

Minecraftı açın görev yöneticisinden Openjdk tarzı bir şey olucak onu dosya konumunda açın.
Masaüstüne sağ tıkla görüntü ayarları ve en alttan grafik seçenekleri masaüstü uygulaması olarak seçin göz ata tıklayın kopyaladığınız yolu o klasöre atın javaw yada java tarzı bir exe olucak onu seçin ekleyin yüksek performansı seçin.

Çözüm
Ekran kartının driverını kaldırıp üretici sitesinden son sürüm driver yükle. Driver arayüzünden minecraftın exe sini oyun listesine ekle.

Bu yöntemi denediniz mi.

Minecraft'ı açın Görev Yöneticisi'nden openjdk tarzı bir şey olacak onu dosya konumunda açın.
Masaüstüne sağ tıkla görüntü ayarları ve en alttan grafik seçenekleri masaüstü uygulaması olarak seçin göz ata tıklayın kopyaladığınız yolu o klasöre atın javaw ya da Java tarzı bir exe olacak onu seçin ekleyin yüksek performansı seçin.

Deneyeceğim tşeekkür ederim cevabınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözdünüz mü?

Ya anlamadığım bir şekilde grafik ayarlarında o jawaw.exe gözükmüyor. Dosya var ama gözükmüyor orada.

Çözdünüz mü?

Şimdi buldum dosyayı deneyeceğim olursa size haber veririm.
Çözdünüz mü?
dün akşam yazıcaktım aslında,çok uykum olduğu için yazamamıştım. Hallettim,dediğiniz gibi yaptım. FPS'im artışa geçti. Oyunu akıcı bir şekilde oynuyabiliyorum. Teşekkür ederim,iyi akşamlar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı