Minecraft ile virüs bulaşmış olabilir mi?

bigpoppa

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarıma kardeşim ve arkadaşı Minecraft yüklemişler ama nereden ve nasıl yüklediklerini bilmiyorum. Silmeye falan çalışmışlar, yarım yamalak yapmışlar. Bilgisayarda dosyalar duruyor. Arama çubuğunda herhangi bir harf koyduğum zaman Java ile ilgili tarayıcı verileri çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Not: Kaspersky deneme sürümü ile taratıyorum şu an.

Not2: Biraz panik bir şekilde yazdım, devrik cümleler için kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan Minecraft'ların çok büyük çoğunluğu komple virüs yuvası. Yerinizde olsam risk almayıp format atmayı tercih ederdim.

Korsan Minecraft'ların çok büyük çoğunluğu komple virüs yuvası. Yerinizde olsam risk almayıp format atmayı tercih ederdim.
Format atmak şuanda önceliğim değil büyük boyutlu ve önemli dosyalar var. Perşembe günü yedekleyecektim dosyaları. Kardeşimle hesaplaşacağım şu işi çözdükten sonra.
Malwarebytes taraması da yapar mısınız?
Yapıyorum hemen.
Birkaç dosyayı temizledim ve yeniden başlattım normale döndü ama java update diye bir uyarı geldi bu uygulamayı nasıl tamamen temizleyebilirim veya bunun gibi olanları nasıl tespit edebilirim. @Kemânkeş-

Son düzenleme:
Birkaç dosyayı temizledim ve yeniden başlattım normale döndü ama java update diye bir uyarı geldi bu uygulamayı nasıl tamamen temizleyebilirim veya bunun gibi olanları nasıl tespit edebilirim. @Kemânkeş-
Java kullanan herhangi bir program kullanmıyorsanız Denetim Masası üzerinden Java'yı kaldırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı