Minecraft Java. IO. İoexception hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Alper Toprak

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, karantina döneminde arkadaşlarla Minecraft oynamaya karar verdik. Modemimden port vs. açtıktan sonra sunucuyu açtım. Her şey güzel fakat bir sıkıntı var, sunucuya ben hariç herkes girebiliyor ve bende de Java. IO. İoexception hatası alıyorum. İnternetteki çoğu her şeyi yaptım Java'yı sandbox, Update; Minecraft'ı silip tekrar yükledim aynı şekilde Java'yı da. Çözüm için yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bahsettiğim hata: Screenshot

Korsandan oynuyorsun sorun bu sunucu korsan hesaplar için kapalı sunucuyu siz açtıysanız server ayarlarından korsandan oynayan kişilerin girmesini sağlayabilirsiniz orijinal hesap ise hesabınız ban yemiş olabilir.

Port'un açık olduğuna emin misin? Ayrıca PC kaldırmıyor olabilir.
Daha önceden server açtım ve dediğim gibi arkadaşlarım benim sunucuma girebiliyor. PC'de sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü daha önce de açtım. RAM sıkıntılıdır dersen de 2GB Ram veriyorum sunucuya boşta da kalıyor.
Korsandan oynuyorsun sorun bu sunucu korsan hesaplar için kapalı sunucuyu siz açtıysanız server ayarlarından korsandan oynayan kişilerin girmesini sağlayabilirsiniz orijinal hesap ise hesabınız ban yemiş olabilir.
Kendi açtığım sunucu ve oyunum orijinal.

Diğer sunuculara girebiliyor musun banın yoksa Hypixel gibi sunuculara da giremiyorsan hesap kullanılamaz duruma gelmiş olabilir pre gereken sunuculara giremezsin sunucu ayarlarından Online-mode: False yapıp girmeyi dene.

Sizin kendi bilgisayarınızın yerel ağdaki IP adresini yazarak girmeniz lazım.

Atıyorum bilgisayarın yerel ağdaki IP adresi 192.168.1.20.
Sunucu portu 25565 olsun.
Modem port yönlendirme ayarlarınızdan bu IP adresine port yönlendirilecek şekilde ayar da yaptınız, iç dış portu 25565 diye de ayarladınız. (Rakamlar temsili.)
Modeminizin geniş alan ağındaki IP adresi atıyorum 123.456.12.987, internete "IP adresim nedir?" diye aratarak ya da modem arayüzünden öğrendiniz.
Arkadaşlarınıza 123.456.12.987:25565 diye IP adresi verdiniz onlar girebiliyor.
Sizin ise 192.168.1.20:25565 IP adresini kullanmanız lazım.

Son düzenleme:
Sunucu açmak için diğer bir yöntem Aternos adlı siteden ücretsiz oluşturabilirsiniz cihazınızda yer kaplamaz ama kısıtlı imkan her zaman açık değil 3, 5 dakika arasında bir süre içerisinde kimse sunucuya giremezse sunucu kapanır açmanız gerekir vb ama kullanışlıdır 2 RAM veriyor sunucuya tavsiye ederim parayla da açabilirsiniz.

Diğer sunuculara girebiliyor musun banın yoksa Hypixel gibi sunuculara da giremiyorsan hesap kullanılamaz duruma gelmiş olabilir pre gereken sunuculara giremezsin sunucu ayarlarından Online-mode: False yapıp girmeyi dene.

Dostum Minecraft'ım orijinal, kendi serverıma giremiyorum arkadaşlarım girebiliyor ama.

Sizin kendi bilgisayarınızın yerel ağdaki IP adresini yazarak girmeniz lazım.

Atıyorum bilgisayarın yerel ağdaki IP adresi 192.168.1.20.
Sunucu portu 25565 olsun.
Modem port yönlendirme ayarlarınızdan bu IP adresine port yönlendirilecek şekilde ayar da yaptınız, iç dış portu 25565 diye de ayarladınız. (Rakamlar temsili.)
Modeminizin geniş alan ağındaki IP adresi atıyorum 123.456.12.987, internete "IP adresim nedir?" Diye aratarak ya da modem arayüzünden öğrendiniz.
Arkadaşlarınıza 123.456.12.987:25565 diye IP adresi verdiniz onlar girebiliyor.
Sizin ise 192.168.1.20:25565 IP adresini kullanmanız lazım.

Dostum çok teşekkür ederim. İnternette yaklaşık 4-5 saatimi harcadım çoğu sitelere bakarak. Sağlıkla kal kardeşim.

Geri
Yukarı