Çözüldü Minecraft Java sürümü kurulamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Doblo Kaportasi

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Minecraft aldım ama oyuna giremiyorum. Bedrock sürümüne giriş yapabiliyorken Java sürümüne giremiyorum hatta sürümü bile ayarlayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

resim_2024-05-22_191021269.png

Dosya Ekleri

• oyun.png
    oyun.png
    41,2 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Reddit'te bir arkadaş format atarak çözmüş. Ayrıca şöyle bir yöntem de yazmışlar.

Run the notepad program as administrator.(not defterini yönetici olarak çalıştırın)

Click the "file" button in the upper left corner, then Click the "open" button.(sol üstteki dosya tuşuna basın ve aç'a tıklayın)

In the bottom text box, paste C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts.(alttaki mesaj kutusuna bunu yapıştırın)

Find and delete all lines related to Minecraft / Mojang.(Minecraft/Mojang'a ait tüm satırları silin)

Save the file and restart the Mojang Launcher.(dosyayı kaydedin ve Launcher'ı tekrar başlatın)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Reddit'te bir arkadaş format atarak çözmüş. Ayrıca şöyle bir yöntem de yazmışlar.

Run the notepad program as administrator.(not defterini yönetici olarak çalıştırın)

Click the "file" button in the upper left corner, then Click the "open" button.(sol üstteki dosya tuşuna basın ve aç'a tıklayın)

In the bottom text box, paste C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts.(alttaki mesaj kutusuna bunu yapıştırın)

Find and delete all lines related to Minecraft / Mojang.(Minecraft/Mojang'a ait tüm satırları silin)

Save the file and restart the Mojang Launcher.(dosyayı kaydedin ve Launcher'ı tekrar başlatın)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
1716455707747.png

Arama yapmadan "Yeni yükleme" seçeneğini seçebiliyorsanız seçin.

1716455752736.png

Karşınıza gelen ekranda ise eski sürümleri ya da yeni sürümü tekrar kurmayı deneyin.

Eki Görüntüle 2202456

Arama yapmadan "yeni yükleme" seçeneğini seçebiliyorsanız seçin.

Eki Görüntüle 2202458

Karşınıza gelen ekranda ise eski sürümleri ya da yeni sürümü tekrar kurmayı deneyin.

Maalesef o seçenek çıkmıyor.

Teşekkürler sorun çözüldü artık Minecraft oynayabiliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı