Minecraft Java vs Windows 10 Edition vs Bedrock Edition

Ozan Eren

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi başlıkta gördüğünüz gibi Minecraft'ın bazı modellerini karşılaştırıyorum. Minecraft Bedrock Edition nasıl bir oyun bilmiyorum ama bir resim görmüştüm, sanırım 3'ü aynı gözüküyor. Aralarında peki ne gibi farklar var?

Bedrock farklı bir motorla yazılmış hali. İlk başta P.E. ile çıktı. Sonra konsollara ve Windows 10 için geldi. Kısacası Bedrock = W10 Edition.

Java en iyisi ve eskisidir. Ondan tavsiyem genelde Java'dır. Ancak optimizasyonu biraz kötüdür.

Bedrock farklı bir motorla yazılmış hali. İlk başta P.E. ile çıktı. Sonra konsollara ve Windows 10 için geldi. Kısacası Bedrock = W10 Edition.

Java en iyisi ve eskisidir. Ondan tavsiyem genelde Java'dır. Ancak optimizasyonu biraz kötüdür.
Optifine çözüyor optimizasyonu. Kurması da 10 saniye.

Bedrock ve W10 birebir aynı zaten.
Önerim Java'dır.

Aralarında çok fark var 20 dk videoda anliyabilirsin.

Orijinal Minecraft Java'dır hem ucuz hem daha fazla seçeneğe sahip Windows 10'e. Mod kurulumu sıkıntı diye biliyorum ve seçenek az o kıısım için.

Ama Java'da kolaylıkla mod indirip yüklebilirisin hatta kendi modunu bile kolay olmasa da çıkarabilirsin.

Çoğunlukla Java daha fazla tercih edilir

Eğer hangisi alayım falan diyorsan Java W. 10'e. Emülatörden deneyebilirsin ya da olmadı PC için versiyonları da var bedava ondan birini kur yeter.

Şimdi başlıkta gördüğünüz gibi Minecraft'ın bazı modellerini karşılaştırıyorum. Minecraft Bedrock Edition nasıl bir oyun bilmiyorum ama bir resim görmüştüm, sanırım 3'ü aynı gözüküyor. Aralarında peki ne gibi farklar var?

Windows 10 Edition zaten bedrock sürümü onun dışında bence Java'nın hakkı yenmez ama bedrock daha kullanışlı,
BEDROCK;
Kendi marketinde skinler falanda var oradan alabiliyorsunuz dışardan da yükleyebiliyorsunuz fiyat olarak da uygun ve PS4, Xbox, Mobil ve PC çapraz platform özelliği var yani mobildeki arkadaşınızla ve PS4'deki arkadaşlarınızla kolayca oynayabiliyorsunuz birlikte oynamak için Hamachi falanda gerek yok...

Java: Ne anlatayım ben bildiğimiz Java işte :D

Aralarında çok fark var 20 dk videoda anliyabilirsin.

Orijinal Minecraft Java'dır hem ucuz hem daha fazla seçeneğe sahip Windows 10'e. Mod kurulumu sıkıntı diye biliyorum ve seçenek az o kıısım için.

Ama Java'da kolaylıkla mod indirip yüklebilirisin hatta kendi modunu bile kolay olmasa da çıkarabilirsin.

Çoğunlukla Java daha fazla tercih edilir

Eğer hangisi alayım falan diyorsan Java W. 10'e. Emülatörden deneyebilirsin ya da olmadı PC için versiyonları da var bedava ondan birini kur yeter.
minecraft windows 10 da bir özellik var internet tarayıcısndan direkt indirip dosyayı çalıştırınca otomatik yükleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı