Minecraft kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

EmirhanMelih

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 gb
Ekran kartı
1660 super 6 gb
İşlemci
i5 10400f
Minecraft Java ve Windows Edition yani herhangi birinde oynarken FPS sürekli bir düşüşte. 35 FPS civarı dolaşıyor. Ne yapabilirim?

Minecraft'dan Ayarlardan grafiği hızlıya al ya da normale al animasyonların hepsini kapat yanma su alev falan kalabilir Mem Reduct kullan RAM'ini ön belleğini temizler internet de var dır onun alakalı vidolar Windows ayarlar grafik ayarları oradanda gözata basıp Java'yı ve Minecraft Launcher'ini kaydet ikisinin de üzerine bas ve yüksek performansa çek ha baktım olmuyor sağ aşağıda pil simgesine tıkla performansa çek veya internetde PC hızlandırma videolarını izle eminim fark eder he bir de Minecraft ayarlarına gör FPS 35'e sabit lenmiş olabilir sınırsız yap baktın öyle değil Minecraft ayarlar video ayarları sağ en üstekini 8 falan çek bayağı fark eder

Minecraft'dan ayarlardan grafiği hızlıya al ya da normale al animasyonların hepsini kapat yanma su alev falan kalabilir Mem Reduct kullan RAM'ini ön belleğini temizler internet de var dır onun alakalı vidolar Windows ayarlar grafik ayarları oradanda gözata basıp Java'yı ve Minecraft Launcher'ini kaydet ikisinin de üzerine bas ve yüksek performansa çek ha baktım olmuyor sağ aşağıda pil simgesine tıkla performansa çek veya internetde PC hızlandırma videolarını izle eminim fark eder he bir de Minecraft ayarlarına gör FPS 35'e sabit lenmiş olabilir sınırsız yap baktın öyle değil Minecraft ayarlar video ayarları sağ en üstekini 8 falan çek bayağı fark eder.

Dostum yüksek performans vermeme ne gerek var diğer hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum ki.

OptiFine indirin hocam.

Deneyeceğim hocam.

ısınıyordur sıcaklık değerleri nasıl?

MSI Afterburner indir ayarlara tıkla solda simge var. İzleme ye tıkla, GPU 1 sıcaklığı ve CPU 1 temprature tıkla eğer kapalıysa tolda tiki aç. Sona altan OSD de göster de. Yapamazsan YouTube'dan bak.

Bakmadım hocam ama fan sesi yükselir oyunda.
Diğer oyunlarda olmuyor nedense.

Diğer oyunlarda belki dahili ekran kartı kullanıyorsundur.

Geri
Yukarı