Minecraft kurmaya çalışırken mavi ekran "Reference By Pointer" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR 📷
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512 GB M.2
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
I5-13500H
Merhaba. Biraz önce Minecraft kurmaya çalışırken mavi ekran hatası aldım. Nedenini anlamama yardımcı olabilir misiniz? Minidump:

Cihaz HP Victus 15 bu arada, belki yardımı olur.
Olmadı gibi ya :D

Şöyle sorayım, minecraftı tekrar kurabildiniz mi ve tekrar bir mavi yediniz mi çünkü olayda tetiklenen arkadaş kernel olarak gözüküyor ve bir donanıma topu atmıyor. Yazılımsal da olabilir.
Acaba Windows da Windows Update ile kendisi de sürücü kurdu ve sürücüler mi çakıştı?
Çakıştırmaz, eskisini siler yenisini kurar, üst üste kuramaz öyle.
Eski sürücü dandiktir o yapabilir eğer suç ondaysa da daha kim suçlı onu bilmiyorum. Hasbelkader Driver booster falan kurdum deseydiniz sistemi formatlayın diyecektim de yok.

Yakın zamanda sürücü kurdun mu, sürücü kurucu program kullanıyor musun?
Bilgisayarı bugün aldım hocam. Freedos gelmişti. Windows'u ve sürücüleri bugün kurdum.
Kurarken Nvidia Sürücüsünü Windows'u kurar kurmaz internete bağlamadan kendim kurdum. Sonra internete bağlayıp Windows güncellemelerini yaptım. Acaba Windows da Windows Update ile kendisi de sürücü kurdu ve sürücüler mi çakıştı?
Şu an memtest86 yapıyorum ve 1 saatlik testte 0 hata aldım. 20 dakikalık Furmark ve HDTune testlerinde de sıkıntı çıkmadı.
Cihaz HP Victus 15 bu arada, belki yardımı olur.
Sürücü kurucu program kullanmadım. Sadece Windows Update.

Şöyle sorayım, minecraftı tekrar kurabildiniz mi ve tekrar bir mavi yediniz mi çünkü olayda tetiklenen arkadaş kernel olarak gözüküyor ve bir donanıma topu atmıyor. Yazılımsal da olabilir.

Kurdum evet. Bilgisayarı yeniden başlatıp kurulumu yapınca sorun olmadı.

Çakıştırmaz, eskisini siler yenisini kurar, üst üste kuramaz öyle.
Eski sürücü dandiktir o yapabilir eğer suç ondaysa da daha kim suçlı onu bilmiyorum. Hasbelkader Driver booster falan kurdum deseydiniz sistemi formatlayın diyecektim de yok.

Windows 10 kursam daha iyi olur gibi. Şu 11'e bir türlü ısınamadım.

Tekrar mavi ekran yemedim. Dediğiniz gibi yazılımsal sanırım donanımsal olarak ne gibi bir sıkıntı olabilir bilmiyorum, RAM'den desem, memtest'i 0 error ile bitirdi. SSD'de bad sector de çıkmadı. Herhangi bir aşırı ısınma da olmadı testlerde. Temiz kurulum yapıp sürücüleri baştan kursam daha iyi olacak sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı