Çözüldü Minecraft Kurulu Java görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hüseyin havadar

Hectopat
Arkadaşlar, dün Java'yı kurmakta sıkıntı yaşadım ancak eski bir sürümü bulup kurdum, üstüne güncelledim en son sürüme. Ardından da Java environment kurdum ve düşününce var olması gerekiyor artık Java'nın dedim ancak Minecraft "couldn't find java.dll" ve "couldn't find Java SE runtime environment" hatası alıyorum. Java da oyun da C diskinde bulunuyor. Minecraft'ın error Code'ları olarak söyleyecek olursam da error code 2'yi almaktayım.
Bunun yanı sıra Java'yı kurduktan sonra -üstteki durumdan önce- hiçbir şekilde Minecraft açılmadı ve error code 1 aldım sadece. Technic Launcher ve CurseForge'dan modlamayı istiyordum ve modları indirip açarken hep bir hata aldım. Technic Launcher hatası görsel olarak var, CurseForge hatası da hep adından Core geçen modlarda oluyor.
Scannow, assoc, chkdsk, SFC /scanfile=c:\windows\system32\ieframe.dll, SFC /verifyfile=c:\windows\system32\ieframe.dll komutlarını rehber bir video aracılığı ile uyguladım ve öncesine Java Runtime'ın bin klasörünün yolunu kopyalayıp environment variables kısmından "path" kısmına ekledim ancak nafile. Sonsuz derya sıkıntı çekiyorum, çok mu basit yoksa çok mu kompleks bir durum anlayamadım.

image_2022-12-30_235433425.png.584589ad044b33e8c48ac14aaa91c937.png

Direk klasörü seçecektiniz.

javaw.exe olmayan herhangi bir şeyi açmıyor ne yazık ki o pencereden seçince.
Vanilla Minecraft için java.dll bulunamadı hatasını bir şekilde çözdüm ve error code 1'e geri döndüm. :D inanılmaz salak saçma şeyler gerçekten delirmemek çok zor. Hala ne halt edeceğimi bilmiyorum ama yardım çabanız için teşekkürler.

Tauncher için de böyle bir muhabbet var (korsan kullanana biri değilim hatayı daha iyi anlamak için uğraşıyorum):

1672568430825.png

Son düzenleme:
javaw.exe olmayan herhangi bir şeyi açmıyor ne yazık ki o pencereden seçince.
Vanilla Minecraft için java.dll bulunamadı hatasını bir şekilde çözdüm ve error code 1'e geri döndüm. :D inanılmaz salak saçma şeyler gerçekten delirmemek çok zor. Hala ne halt edeceğimi bilmiyorum ama yardım çabanız için teşekkürler.

Tauncher için de böyle bir muhabbet var (korsan kullanana biri değilim hatayı daha iyi anlamak için uğraşıyorum):

Eki Görüntüle 1619886
Minecraft'ı silip yeniden yükleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı