Çözüldü Minecraft metin taşı scripti çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meliholmak

Decapat
Daha fazla  
Sunucuyu bir sağlayıcıdan hazır olarak aldım, warp olarak metin taşına geliniyor hologramı da düzgün çalışıyor fakat katman kayası vardı. Uzun süre bekledim fakat obsidyen çıkmadı ortaya bende kırdım katman kayasını, onun yerine obsidyen ekledim ve çalıştı tek farkla bir kerelik çalıştı. Sonrasında tekrardan katman kayası oldu ve 30 dakika sonra ortaya tekrar çıkacak demesine rağmen çıkmadı. Acaba ben mi bozmuşumdur diye eski skripti tekrar değiştirsem de düzelmedi.

Kod:
options:
    Prefix: &e&lMETİN TAŞI &f▶

command /metintaşı [<text>]:
    trigger:
        if arg-1 is not set:
            send "&8▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇" to player
            send ""
            send "{@Prefix} &aMetin taşını &7parçalamak için &6/warp metintaşı'na &7gidin."
            send "{@Prefix} &aMetin taşının &7canı &e500'dür."
            send ""
            send "&8▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇▇" to player
        if arg-1 is "ayarla":
            if player has permission "metintasi.admin":
                if targeted block is obsidian:
                    if {metintasi::%location of targeted block%} is not set:
                        set {_loc} to location of targeted block
                        set {metintasi::%{_loc}%} to {_loc}
                        message "{@Prefix} &7Önünüzdeki obsidyeni metin taşına çevirdiniz. Normale çevirmek için &a/metintaşıayarla &7yazınız!"
                        stop
                    else if {metintasi::%location of targeted block%} is set:
                        clear {metintasi::%location of targeted block%}
                        message "{@Prefix} &7Metin taşını normal obsidyene çevirdiniz tekrar metin taşı yapmak için &a/metintaşıayarla &7yazınız!"
                else:
                    message "{@Prefix} &7Bloğun metin taşı olması için obsidyen olması gerekir"
            else:
                message "{@Prefix} &cBunu yapabilmek için gerekli yetkiye sahip değilsin!"
            if arg-1 is "holo":
                execute player command "hd create metintasi &9&lMETİN TAŞI"
                execute player command "hd addline metintasi &6&lKALAN CAN &7x&f%{metintasi::can}%"

command /metinholo:
    permission: op
    triggeR:
        execute player command "hd create metintasi &9&lMETİN TAŞI"
        execute player command "hd addline metintasi &6&lKALAN CAN &7x&f%{metintasi::can}%"       

on break of obsidian:
    if {metintasi::can} is smaller than 2:
        drop 32 gold nugget named "&eSkyCoin" with lore "&r||&7Bu coini &6/warp takas'ta &7kullanabilirsin.||&r"
        set {metintasi::can} to 501
        execute console command "hd setline metintasi 2 &e&n30 dakika &7içinde doğacak!"
        set event-block to bedrock
        message "&e&lMETİN TAŞI &f▶ &7Savaşçılar &aMetin Taşı&7'nı parçaladı , &e30 dakika  &7içinde yeniden doğacak!" to players
        execute console command "hd setline metintasi 1 &9Metin taşı &7parçalandı!"
        execute console command "hd setline metintasi 2 &r"
        wait 30 minutes
        execute console command "hd setline metintasi 1 &9&lMETİN TAŞI"
        execute console command "hd setline metintasi 2 &6&lKALAN CAN &7x&f%{metintasi::can}%"
        set event-block to obsidian
        message "&e&lMETİN TAŞI &f▶ &aMetin Taşı&7 yeniden doğdu!" to players

on break obsidian:
    if {metintasi::%location of event-block%} is set:
        chance of 20%:
            damage player by 1 hearts
        chance of 10%:
            create a safe explosion of power 10 at the player
            ignite the player
        chance of 10%:
            apply Poison to player for 10 second
        chance of 10%:
            push the player upwards
            push the player backwards
        chance of 10%:
            apply blindness to player for 10 second
        chance of 10%:
            apply Slowness to player for 10 second
        chance of 1%:
            spawn 2 zombie at player
            spawn 2 spider at player   
            spawn 2 skeleton at player       
        remove 1 from {metintasi::can}
        execute console command "hd setline metintasi 2 &6&lKALAN CAN &7x&f%{metintasi::can}%"
        cancel event
        stop

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sunucunuzun sürümü nedir? "/ver script yazarak" skript sürümünüzü atabilir misiniz? Gerekli skript addonlarınız yüklü mü?

Blok obsidyen olarak seçilmiş. Koyduğunuz obsidyene bakarak "/metintaşı ayarla" komutunu kullandınız mı?
Sunucunuzun sürümü nedir? "/ver script yazarak" skript sürümünüzü atabilir misiniz? Gerekli skript addonlarınız yüklü mü?

Blok obsidyen olarak seçilmiş. Koyduğunuz obsidyene bakarak "/metintaşı ayarla" komutunu kullandınız mı?

Çözüm

Sktript ile çalışıyor başka dosyalara baktım fakat bulamadım, metintaşı ayarla demedim hiç zaten pakette kurulu olduğun için. Bir de dediğiniz gibi deneyim metintaşı ayarla deyip öyle size kesin dönüş yapayım.

Sktript ile çalışıyor başka dosyalara baktım fakat bulamadım, metintaşı ayarla demedim hiç zaten pakette kurulu olduğun için. Bir de dediğiniz gibi deneyim metintaşı ayarla deyip öyle size kesin dönüş yapayım.
Teşekkürler verdiğin komutla düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı