Minecraft mob farmı çalışmıyor

inmybluehell

Hectopat
Arkadaşlar, mob farmı yapıyorum ama çalışmıyor. Ne zaman yapsam böyle oluyor her şey eksiksiz. Klasik mob farmı yapıyorum ve tek tük yaratık düşüyor, hiç verimli olmuyor. 5-10 dk. bekliyorum ve 5-6 tane anca düşüyor. Sorun nedir?

Birazcık geç oldu kusura bakmayın. Mob farmının düzgün çalışması için yer seviyesinden minimum 128 blok yüksekte olması lazım çünkü 128 bloktan uzak yerlerdeki moblar direkt siliniyor. Yerden 128 blok yukarıya çıktığınız zaman da mob farmının 32 blok üstüne çıkmanız lazım (24 blok yetiyor ancak ben yuvarlak olsun diye 32 dedim) orada 5-10 dk AFK kalırsanız mob farmınız mükemmel çalışır. Son olarak da sizin yaptığınız mob farmı çok verimli değil. Yeterli eşyanız varsa bu farmı yapmanızı öneririm. Ve okyanusun üstünde olmasına dikkat edin eğer okyanus üstünde olursa verim epeyce artacaktır. Bu farmda okyanusun üstünden 100 blok çıkmanız yeterli. Ben 128 çıkmıştım AFK kalmak için yer kalmadı saçma sapan bir şey oldu onun için 100 blok yeterli.

Arkadaşlar, mob farmı yapıyorum ama çalışmıyor. Ne zaman yapsam böyle oluyor her şey eksiksiz. Klasik mob farmı yapıyorum ve tek tük yaratık düşüyor, hiç verimli olmuyor. 5-10 dk. bekliyorum ve 5-6 tane anca düşüyor. Sorun nedir?
Ben de aynı şeyi yaşıyorum ve serverda oynuyorum. Sorunu çözdün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz geç bir cevap ama mob farmının verimsiz olmasının sebebi etraftaki mağaralar. MOB Farmını derin ve kıyılar görünmeyecek kadar uzak bir okyanusun ortasına yapın ve AFK bırakırken chunk'ları(ve simülasyon uzaklığını) mümkün olduğunca kısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı