Minecraft Modlu Hardcore Mod Paketim

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Bir süredir 1.16.5. için mod paketleri hazırlıyordum. Modları test etmekten sıkıldım ve gerçek anlamda bir dünya oluşturup modlu hardcore oynamaya karar verdim. Mod paketimde toplam 91 mod bulunmaktadır. Önceki mod paketinde yaşanan belli problemleri önleyip ortaçağ temasını bozan ögeleri oyundan kaldırarak işe başladım. Ardından oyun deneyimini daha da genişletmek için yeni modlar ekledim. Belli başlı özelliklerden birkaçı:

Susama/Enerji/Üşüme ve Terleme Mekanikleri:
Oyunda su içmeniz, soğuk yerlerde kalın giyinmeniz gerekiyor. Enerjinizi boş şeylere harcamamanız gerekiyor. Zamanında uyuyup dinç kalkmanız gerekiyor. BETA sürümü olarak Hijyen ve Moral sistemide var. Ancak henüz geliştirme aşamasında olduğundan oyunda buglara sebebiyet verebiliyor.

Yeni Savaş Sistemleri:
Animasyonlarla oynanışın tamamıyla değişmesi mod paketinin en önemli özelliklerinden biri.

Tonlarca Craftlanabilir/Bulunabilir Ekipman:
Kılıçlar, Viking zırhları, baltalar, çekiçler, hidden bladeler, tomahawklar...
Hepsi ve çok daha fazlası mod paketinde mevcut.

Mod paketini 1 hafta içinde tam sürüme çıkarıp linkini bırakacağım.
IMG-20210806-WA0013.jpg
IMG-20210806-WA0014.jpg
IMG-20210806-WA0010.jpg
IMG-20210806-WA0011.jpg
IMG-20210806-WA0012.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel bir haritası olacak mı? Yani yapılar vs.

Umarım olur.

Bir süredir 1.16.5. için mod paketleri hazırlıyordum. Modları test etmekten sıkıldım ve gerçek anlamda bir dünya oluşturup modlu hardcore oynamaya karar verdim. Mod paketimde toplam 91 mod bulunmaktadır. Önceki mod paketinde yaşanan belli problemleri önleyip Orta Çağ temasını bozan ögeleri oyundan kaldırarak işe başladım. Ardından oyun deneyimini daha da genişletmek için yeni modlar ekledim. Belli başlı özelliklerden birkaçı:

Susama/Enerji/Üşüme ve terleme mekanikleri:
Oyunda su içmeniz, soğuk yerlerde kalın giyinmeniz gerekiyor. Enerjinizi boş şeylere harcamamanız gerekiyor. Zamanında uyuyup dinç kalkmanız gerekiyor. Beta sürümü olarak hijyen ve moral sistemide var. Ancak henüz geliştirme aşamasında olduğundan oyunda buglara sebebiyet verebiliyor.

yeni savaş sistemleri:
Animasyonlarla oynanışın tamamıyla değişmesi mod paketinin en önemli özelliklerinden biri.

tonlarca Craftlanabilir/Bulunabilir ekipman:
Kılıçlar, viking zırhları, baltalar, çekiçler, hidden Blade'ler, Tomahawk'lar...

Eki Görüntüle 1130225Eki Görüntüle 1130226Eki Görüntüle 1130227Eki Görüntüle 1130228Eki Görüntüle 1130229

Mod paketinizin sistem gereksinimleri nelerdir peki.

Mod paketi olacağı için oyuna en az 6 GB RAM ayırmak gerekiyor, 8 GB RAM ideal olur.
Hayır kesinlikle katılmıyorum. 16 GB RAM'e sahibim. 4 GB RAM'le rahatlıkla oynanabiliyor. Yüksek RAM vermek oyun deneyimini baltaliyor. (Minecraft'ta böyle en azından).
Tam anlamıyla bir sistem gereksinimi tablosu yayınlayamam. Ama normalinden biraz fazla fps kaybı olduğunu not etmekte fayda var.
Özel bir haritaya gerek duymuyorsunuz. Normal olarak yapılar oluşturuluyor. Ama eğer istek olursa kendi hardcore haritamı yayınlayabilirim.
Umarım olur.
@300974 @MysticKenozy
Mod paketine buradan ulaşabilirsiniz

Arkadaşlar mod paketini biraz daha güncelledim. Yeni versiyonu için buraya bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bir süredir 1.16.5. için mod paketleri hazırlıyordum. Modları test etmekten sıkıldım ve gerçek anlamda bir dünya oluşturup modlu hardcore oynamaya karar verdim. Mod paketimde toplam 91 mod bulunmaktadır. Önceki mod paketinde yaşanan belli problemleri önleyip Orta Çağ temasını bozan ögeleri oyundan kaldırarak işe başladım. Ardından oyun deneyimini daha da genişletmek için yeni modlar ekledim. Belli başlı özelliklerden birkaçı:

Susama/Enerji/Üşüme ve Terleme Mekanikleri:
Oyunda su içmeniz, soğuk yerlerde kalın giyinmeniz gerekiyor. Enerjinizi boş şeylere harcamamanız gerekiyor. Zamanında uyuyup dinç kalkmanız gerekiyor. BETA sürümü olarak Hijyen ve Moral sistemide var. Ancak henüz geliştirme aşamasında olduğundan oyunda buglara sebebiyet verebiliyor.

Yeni Savaş Sistemleri:

Tonlarca Craftlanabilir/Bulunabilir Ekipman:
Kılıçlar, Viking zırhları, baltalar, çekiçler, hidden Blade'ler, Tomahawk'lar...

Eki Görüntüle 1130225Eki Görüntüle 1130226Eki Görüntüle 1130227Eki Görüntüle 1130228Eki Görüntüle 1130229

Hayır kesinlikle katılmıyorum. 16 GB RAM'e sahibim. 4 GB RAM'le rahatlıkla oynanabiliyor. Yüksek RAM vermek oyun deneyimini baltaliyor. (Minecraft'ta böyle en azından).

Tam anlamıyla bir sistem gereksinimi tablosu yayınlayamam. Ama normalinden biraz fazla fps kaybı olduğunu not etmekte fayda var.

Özel bir haritaya gerek duymuyorsunuz. Normal olarak yapılar oluşturuluyor. Ama eğer istek olursa kendi hardcore haritamı yayınlayabilirim.

@300974 @MysticKenozy
Mod paketine buradan ulaşabilirsiniz

Arkadaşlar mod paketini biraz daha güncelledim. Yeni versiyonu için buraya bakabilirsiniz.
susama modunu söylermisin

Yeni konular

Geri
Yukarı