Minecraft modlu server kurarken hata

Emily Kaldwin

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Karnaca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T7 V21.8

*7,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz - 4.6GHz; 45W; *10nm SuperFin
*Mobile Intel® HM570 Chipset
*nVIDIA® GeForce® RTX3070 Max-Performance 8GB GDDR6 256-Bit DX12
*64GB (2x32GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
*2TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (7000 MB/s - 5200 MB/s)
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Sunucu klasöründe 2 adet JAR dosyası bulunuyor: biri normal, Vanilla olan; diğeri ise mod kütüphanesini de başlatan, Forge olan. Siz muhtemelen normal olan JAR'ı başlattığınız için modlarınızı görmüyor. Çünkü Forge dosyasını başlattığınızda böyle bir şey olması imkansız. Modlar yüklenmese bile Forge kütüphanesiyle ilgili kayıtlar gözükür.
Bahsettiğiniz şekilde yaptım server modları tarayarak başlıyor bazı modlar server'ı çökerttiği için onu sil bunu sil derken ortalığı karıştırdım mod pack'i baştan kurup deneyeceğim muhtemelen olacaktır.
Sunucu klasöründe 2 adet JAR dosyası bulunuyor: biri normal, Vanilla olan; diğeri ise mod kütüphanesini de başlatan, Forge olan. Siz muhtemelen normal olan JAR'ı başlattığınız için modlarınızı görmüyor. Çünkü Forge dosyasını başlattığınızda böyle bir şey olması imkansız. Modlar yüklenmese bile Forge kütüphanesiyle ilgili kayıtlar gözükür.
Herşeyi ayarladım modları kurup serverı sorunsuz başlattım ve çalışıyor fakat bağlandığımda hata alıyorum.
Console'da bağlanmaya çalışırken çıkan kodları bırakıyorum.
Oyunum ile serverdaki modlar tamamıyla aynı modsuz denemelerimde başarılı olduğuma göre Ngrok da düzgün çalışıyor. Oldu olacak bir noktadayım sence sebebi nedir katılamamamızın?

[CODE title="Katılmaya çalıştığımda aldığım hata"][05:12:19] [User Authenticator #2/INFO] [minecraft/NetHandlerLoginServer]: UUID of player Emilykaldwin_ is b315b604-f439-4e2b-9aee-335f0bcf05f8
[05:12:19] [Netty Server IO #2/INFO] [FML]: Client protocol version 2
[05:12:19] [Netty Server IO #2/INFO] [FML]: Client attempting to join with 141 mods : [email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],storagedrawersextra@@VERSION@,[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected]+57,[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],appliedenergistics2@rv6-stable-7,[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected]
[05:12:19] [Netty Server IO #2/INFO] [journeymap]: CLIENT
[05:12:19] [Netty Server IO #2/INFO] [CodeChickenLib-ConfigSync]: Skipping config sync, No mods have registered a syncable config.
[05:12:19] [Server thread/INFO] [minecraft/NetHandlerPlayServer]: Emilykaldwin_ lost connection: Disconnected
[05:12:19] [Server thread/INFO] [minecraft/DedicatedServer]: Emilykaldwin_ left the game[/CODE]

Son düzenleme:
Herşeyi ayarladım modları kurup serverı sorunsuz başlattım ve çalışıyor fakat bağlandığımda hata alıyorum.
Console'da bağlanmaya çalışırken çıkan kodları bırakıyorum.
Oyunum ile serverdaki modlar tamamıyla aynı modsuz denemelerimde başarılı olduğuma göre Ngrok da düzgün çalışıyor. Oldu olacak bir noktadayım sence sebebi nedir katılamamamızın?
İstemcinin ve sunucunun debug.log dosyalarını buraya yapıştırın.

İstemcinin ve sunucunun debug.log dosyalarını buraya yapıştırın.
Bir sürü dosya var bağzısı sıkıştırılmış zip içinde bağzısı normal metin belgesi.
Ben logs kısmındaki herşeyi bırakıyorum.

Sunucu;

İstemci;

Son düzenleme:
Sunucu tabanında herhangi bir hata görünmüyor. İstemciden kaynaklı bir problem var. Aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.
  • localhost:25565 ile bağlanmayı deneyin.
  • Modları eksiksiz kurduğunuza emin olur.
  • Java Runtime'ı güncelleyin.
  • DNS ve adaptör ayarlarınızı sıfırlayın. CMD'ye sırayla şu komutları girin ve yeniden başlatın, son komutu girene kadar yeniden başlatmayın:
[CODE title="Ağ Adaptörü Sıfırlama"] ipconfig /release
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
netsh int ip reset
netsh winsock reset[/CODE]
  • Minecraft'ı tekrar kurmayı deneyin.

Sunucu tabanında herhangi bir hata görünmüyor. İstemciden kaynaklı bir problem var. Aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.
  • DNS ve adaptör ayarlarınızı sıfırlayın. CMD'ye sırayla şu komutları girin ve yeniden başlatın, son komutu girene kadar yeniden başlatmayın:
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
netsh int ip reset
Modları server ve MC içerisine "ctrl+v" yoluyla yapıştırdım eksiksiz olması lazım.

Minecraft'ı dün herşeyi ile silmiştim ve şu an CruseForege üzreinden indirdiğimi kullanıyorum modsuz girersem de yine CruseForge MC'si ile girerim dosya karmaşası istemem.
(GamePass ile aldım oyun orijinal)

"localhost:25565" dediğiniz yöntem ile yine Ngrok'da olduğu gibi bağlanmaya çalıştı ama bağlanamadı ki olsa bile bu yöntem ile arkadaşım gelebilir miydi orasını bilemiyorum.

Java güncellemesini şimdi yapıp buraya not düşeceğim.

DNS/CMD Muhabbetlerini sona bırakacağım bu işlerden çok anlamayan biri olarak bilgisayar ayarlarını bozmaktan korkuyorum ne olduğunu bilmediğim şeyleri sona bırakacağım.
-
Kısaca 1. 2. ve 5. yöntem denendi.
3. yöntem deneniyor.
4. yöntemi sona bıraktım
Modları server ve MC içerisine "ctrl+v" yoluyla yapıştırdım eksiksiz olması lazım.

Minecraft'ı dün herşeyi ile silmiştim ve şu an CruseForege üzreinden indirdiğimi kullanıyorum modsuz girersem de yine CruseForge MC'si ile girerim dosya karmaşası istemem.
(GamePass ile aldım oyun orijinal)

"localhost:25565" dediğiniz yöntem ile yine Ngrok'da olduğu gibi bağlanmaya çalıştı ama bağlanamadı ki olsa bile bu yöntem ile arkadaşım gelebilir miydi orasını bilemiyorum.

Java güncellemesini şimdi yapıp buraya not düşeceğim.

DNS/CMD Muhabbetlerini sona bırakacağım bu işlerden çok anlamayan biri olarak bilgisayar ayarlarını bozmaktan korkuyorum ne olduğunu bilmediğim şeyleri sona bırakacağım.
-
Kısaca 1. 2. ve 5. yöntem denendi.
3. yöntem deneniyor.
4. yöntemi sona bıraktım
Java Runtime zaten güncel'miş 3. yöntem de denendi dersek 4. yöntemi denemek zorunda kalıyorum bu bilgisayar kullanımını etkileyecek bir ayar değil, değil mi?
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
netsh int ip reset
CMD işlerini de yaptım bu kadarsa yapacaklarım bilgisayarı yeniden başlatıp deniyorum.
İlk hata her zaman bu oluyor.
1642267904482.png

İkinci denemede ise her zaman bu yazıyor ve bu hata devam ediyor sonraki denemelerde
1642267954100.png

Son düzenleme:
localhost:25565 yerel makine üzerindeki sunucuya girmeye yarar. Sadece siz bu IP ile girebilirsiniz yani. Neden giremediniz bilmiyorum, portu değiştirdiniz sanırım.

İlk hata her zaman bu oluyor.
1642267904482.png

İkinci denemede ise her zaman bu yazıyor ve bu hata devam ediyor sonraki denemelerde
1642267954100.png
Bunu baştan atsaydınız keşke.

Loglarınıza tekrardan dikkatlice baktım, Harvestcraft modunun bu hataya sebep olduğunu gördüm. Sunucudan da istemciden de çıkartıp denerseniz sonuca göre ilerleyebiliriz.

localhost:25565 yerel makine üzerindeki sunucuya girmeye yarar. Sadece siz bu IP ile girebilirsiniz yani. Neden giremediniz bilmiyorum, portu değiştirdiniz sanırım.

Bunu baştan atsaydınız keşke.

Loglarınıza tekrardan dikkatlice baktım, Harvestcraft modunun bu hataya sebep olduğunu gördüm. Sunucudan da istemciden de çıkartıp denerseniz sonuca göre ilerleyebiliriz.
Bahsettiğiniz modu kaldırdım ve tekrar deneyince aynı hataları aldım.

Son log'lar burada server ve istemci loglarını aynı linkte bıraktım.

Başlatıcı ayarlarında versiyon profiline gidip JVM Değişkenleri'nin sonuna bunu ekleyin:[CODE title="Başlatma Seçeneği Eki"]-Duser.language=en -Duser.country=US[/CODE]

[CODE title="Bahsi geçen hatanın günlüğü"][21:48:10] [Client thread/INFO]: Connecting to 0.tcp.eu.ngrok.io, 16872
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Server protocol version 2
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Attempting connection with missing mods [betteradvancements, ctgui, jeiintegration, jeresources, llor, modnametooltip, mousetweaks, thaumicjei, toastcontrol, reauth] at SERVER ##Modların hepsine bakmadım ama sanırım client-side modlar. Bu yüzden önemli değil.##
[21:48:12] [Client thread/INFO]: Injecting existing registry data into this client instance
[21:48:12] [Client thread/INFO]: Registry EntityEntry: Found a missing id from the world astralsorcery:entityıtemdamageresistant
[21:48:12] [Client thread/INFO]: Registry EntityEntry: Found a missing id from the world astralsorcery:entityılluminationspark
[21:48:12] [Client thread/ERROR]: Unidentified mapping from registry minecraft:entities ##Sistem Türkçe karakter desteklediğinden dolayı 2 registryyi yanlış okumuş. Bu yüzden hata veriyor. Yukarıdaki 2 ve alttaki 2 satır da aynı registrylerden bahsediyor.##
[21:48:12] [Client thread/ERROR]: astralsorcery:entityılluminationspark: 78
[21:48:12] [Client thread/ERROR]: astralsorcery:entityıtemdamageresistant: 86
[21:48:12] [Netty Client IO #0/ERROR]: Network Disconnect: Fatally missing registry entries
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Reset configs to client values for com.enderio.core.common.config.ConfigHandler
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Client disconnected from server
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Cleaning client cache...
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Cleared cached client data! Disconnected from server.
[21:48:12] [Netty Client IO #0/FATAL]: Failed to connect to server: there are 2 missing registry items[/CODE]

Başlatıcı ayarlarında versiyon profiline gidip JVM Değişkenleri'nin sonuna bunu ekleyin:[CODE title="Başlatma Seçeneği Eki"]-Duser.language=en -Duser.country=US[/CODE]

[CODE title="Bahsi geçen hatanın günlüğü"][21:48:10] [Client thread/INFO]: Connecting to 0.tcp.eu.ngrok.io, 16872
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Attempting connection with missing mods [betteradvancements, ctgui, jeiintegration, jeresources, llor, modnametooltip, mousetweaks, thaumicjei, toastcontrol, reauth] at SERVER ##Modların hepsine bakmadım ama sanırım client-side modlar. Bu yüzden önemli değil.##
[21:48:12] [Client thread/INFO]: Injecting existing registry data into this client instance
[21:48:12] [Client thread/INFO]: Registry EntityEntry: Found a missing id from the world astralsorcery:entityıtemdamageresistant
[21:48:12] [Client thread/INFO]: Registry EntityEntry: Found a missing id from the world astralsorcery:entityılluminationspark
[21:48:12] [Client thread/ERROR]: Unidentified mapping from registry minecraft:entities ##Sistem Türkçe karakter desteklediğinden dolayı 2 registryyi yanlış okumuş. Bu yüzden hata veriyor. Yukarıdaki 2 ve alttaki 2 satır da aynı registrylerden bahsediyor.##
[21:48:12] [Netty Client IO #0/ERROR]: Network Disconnect: Fatally missing registry entries
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Reset configs to client values for com.enderio.core.common.config.ConfigHandler
[21:48:12] [Netty Client IO #0/INFO]: Cleared cached client data! Disconnected from server.
[21:48:12] [Netty Client IO #0/FATAL]: Failed to connect to server: there are 2 missing registry items[/CODE]
Yine olmadı.
Önce sadece istemcide yaptım olmayınca server başlatma ayarlarında da yaptım ama sonuç aynı.

Yaptığımız ayarlar sonrası olmadığını söyleyip logları atmamışım aşağıya bıraktım.
Ne zor işmiş server işi.

Son düzenleme:
Ne zor işmiş server işi.

Zor değil aslında, biraz talihsizlik. Nadir de olsa, bazı modlar sunucu ortamında hatalara sebep olabiliyor. Bu tarz modlarla uğraşmıyorum şahsen, hata verdiyse direkt çıkartıyorum paketten.

Yine aynı hatayı vermiş. Astral Sorcery modunu çıkarmayı dener misin?

Eğer mod çıkarmak istemiyorsan modun veya Forge'un farklı versiyonlarını dene. Genelde işe yaramaz ama, belki...

Yeni konular

Geri
Yukarı