Minecraft modlu sunucu nasıl kurulur?

Sythexz

Decipat
Daha fazla  
Ben Minecraft'ta 1-2 arkadaşımla oynamak için modlu sunucu kurmak istiyorum ancak sunucu kiralayacak param yok (kendim hosting yapabilirim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum), Aternos'da çok kısıtlı sayıda mod var. Ben TNT modu ve Aether modu kullanmak istiyorum. Bilgili birisi varsa anlatabilir mi?

Ben Minecraft'ta 1-2 arkadaşımla oynamak için modlu sunucu kurmak istiyorum ancak sunucu kiralayacak param yok (kendim hosting yapabilirim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum), Aternos'da çok kısıtlı sayıda mod var. Ben TNT modu ve Aether modu kullanmak istiyorum. Bilgili birisi varsa anlatabilir mi?
Hamachi ile kurabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla minecraftlarınız birebir aynı olsun sonrasında hamachi ya da radmin kullanarak ağ oluşturun. Ağı kuran kişi oynayacağınız haritaya girip Yerel Ağda Paylaş - Open to Lan yazar ona bassın chat kısmına bir port düşecek daha sonra girecek kişiler multiplayer kısmına girip sunucuya bağlan kısmına sizin Ipv4 ip'niz:Oyunun verdiği port şeklinde yazıp giriş yapsınlar.

Normal Minecraft sunucusu gibi dosyaları indirerek ve sonrasında port açarak veya Hamachi kullanarak birlikte oynayabilirsiniz,
Minecraft Forge downloads adresinden modların sürümü için gerekli Forge ınstaller'i indirdikten sonra kurarken server kurulumu seçin ve bir dosyanın içerisine kurun, ondan sonra istediğiniz modları tek tek CurseForge sitesinden indirip sunucuyu başlatabilirsiniz ve arkadaşlarınız size bağlanabilir (geri kalanı normal Minecraft sunucu kurulumu ile aynı internette nasıl yapıldığına dair binlerce video var)
Ayrıca herkeste modların oyunlarında da ayrıca yüklü olması gerekir.

Arkadaşlarınızla minecraftlarınız birebir aynı olsun sonrasında Hamachi'ya da Radmin kullanarak ağ oluşturun. Ağı kuran kişi oynayacağınız haritaya girip yerel ağda paylaş - open to lan yazar ona bassın chat kısmına bir port düşecek daha sonra girecek kişiler multiplayer kısmına girip sunucuya bağlan kısmına sizin IPv4 IP'niz: Oyunun verdiği port şeklinde yazıp giriş yapsınlar.

Böyle de yapabilirsiniz daha kolay fakat bütün modlar bu şekilde çalışmayabilir.

Arkadaşlarınızla minecraftlarınız birebir aynı olsun sonrasında hamachi ya da radmin kullanarak ağ oluşturun. Ağı kuran kişi oynayacağınız haritaya girip Yerel Ağda Paylaş - Open to Lan yazar ona bassın chat kısmına bir port düşecek daha sonra girecek kişiler multiplayer kısmına girip sunucuya bağlan kısmına sizin Ipv4 ip'niz:Oyunun verdiği port şeklinde yazıp giriş yapsınlar.
Hocam benimkisi orijinal ama onunki korsan sorun olur mu? Sürümler aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı