Minecraft nasıl alınır?

Hamsi ismaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Game Pass'taki Minecraft gözüküyor 200TL indirim falanda 150 gösteriyor ama tıkladığımda indirim gidiyor. Minecraft'ın kendi sitesinde 680 TL ydi. İlk defa alacağım hiç anlamıyorum bir sürü Minecraft var. Benim istediğim normal Minecraft hem modlanabilir olsun hem Online girilebilsin egg wars, Build Battle falan. Kendi Microsoft hesabıma almak istiyorum. Java ve Bedrock bir farkı var mı? Game Pass abone olursam ya da MC oynayabilir miyim Online?

Arkadaşlar Game Pass'taki Minecraft gözüküyor 200TL indirim falanda 150 gösteriyor ama tıkladığımda indirim gidiyor. Minecraft'ın kendi sitesinde 680 TL ydi. İlk defa alacağım hiç anlamıyorum bir sürü Minecraft var. Benim istediğim normal Minecraft hem modlanabilir olsun hem Online girilebilsin egg wars, Build Battle falan. Kendi Microsoft hesabıma almak istiyorum. Java ve Bedrock bir farkı var mı? Game Pass abone olursam ya da MC oynayabilir miyim Online?
1685434489482.png
bunu alman lazım

Game Pass'te iki Minecraft versiyonu da var (Bedrock ve Java)
Eğer Game Pass'ten almak istemiyorsanız Microsoft Store'den alın 200TL'ye. Eğer Game Pass sahibi iseniz 150TL'ye düşüyor. 1 aylık Game Pass + Minecraft almak en mantıklısı.

Game Pass'te iki Minecraft versiyonu da var (Bedrock ve Java)
Eğer Game Pass'ten almak istemiyorsanız Microsoft Store'den alın 200TL'ye. Eğer Game Pass sahibi iseniz 150TL'ye düşüyor. 1 aylık Game Pass + Minecraft almak en mantıklısı.

İki versiyon beraber oynayabiliyor mu? Arkadaşım Java ben Bedrock olsam mesela.

Hocam şimdilik sadece Game Pass alsam oluyor mu? İki hafta sonra MC'yi alsam indirim gider mi? Game Pass alsam oynayabilir miyim?

İki versiyon beraber oynayabiliyor mu? Arkadaşım Java ben Bedrock olsam mesela.

Mümkün fakat ekstra pluginlerle ki bu sizi uğraştırır.
Zaten Microsoft Store'den alırsanız hem Bedrock hem Java geliyor.
Game Pass'de de hem Java hem Bedrock geliyor.
Minecraft.net'ten alırsanız sadece Java geliyor ki bu çok mantıksız.

Hocam şimdilik sadece Game Pass alsam oluyor mu? İki hafta sonra MC'yi alsam indirim gider mi? Game Pass alsam oynayabilir miyim?

Muhtemelen Game Pass'iniz olduğu sürece indirim gitmeyecektir.

Şimdilik sadece Game Pass alacağım MC oynayabilecek miyim? Oynayamazsam bir hafta sonra alırım. Ayrıca oyunu aldıktan sonra hangisini oynamam lazım muhtemelen Java çünkü en çok oyuncu orada değil mi?

Hocam şimdi Java Bedrock şeyini yükledim 900 MB. Açtım bir şey açılmadı Minecraft Launcher başlattım oturum açtım burası bildiğimiz Minecraft ekranı. Kullanıcı adını yazdım oynaya bastım şimdi yine 600 MB bir şeyler yüklüyor anlamadım. Hangisini oynayacağım?
1685438188988.png

Son düzenleme:
Şimdilik sadece Game Pass alacağım MC oynayabilecek miyim?

Evet oynayabileceksiniz.

Ayrıca oyunu aldıktan sonra hangisini oynamam lazım muhtemelen Java çünkü en çok oyuncu orada değil mi?

Bence Java oynayın. Hem bugları daha az hem de bence daha iyi. Ama eğer Bedrock'tan veya telefondan oynayan arkadaşınız var ise Xbox aracılığı ile birbirinizi arkadaş ekleyip cross-platform oynayabilirsiniz.

Hocam şimdi Java Bedrock şeyini yükledim 900 MB. Açtım bir şey açılmadı Minecraft Launcher başlattım oturum açtım burası bildiğimiz Minecraft ekranı. Kullanıcı adını yazdım oynaya bastım şimdi yine 600 MB bir şeyler yüklüyor anlamadım. Hangisini oynayacağım?

Bu Launcher aracılığı ile hem Bedrock hem Java oynayabiliyorsunuz. Şu an en son sürüm olan 1.19.4 Java Edition'u indiriyor. Eğer Game Pass'iniz var ise oynamaya başlayabilirsiniz fakat Game Pass'iniz yok ise veya oyunu satın almadıysanız demoya atacaktır.

Minecraft for Windows yazan Bedrock Edition, Minecraft: Java Edition yazan Java. Önerim Java oynamanız. Tabii, isterseniz ikisini de deneyin kendiniz karar verin. Ama javada hem daha fazla özellik var (hardcore modu, milyonlarca mod desteği gibi) hem güncelleme betaları (snapshot diye geçiyor) önce javaya geliyor, hem de daha az bug var.)

Evet oynayabileceksiniz.

Bence Java oynayın. Hem bugları daha az hem de bence daha iyi. Ama eğer Bedrock'tan veya telefondan oynayan arkadaşınız var ise Xbox aracılığı ile birbirinizi arkadaş ekleyip cross-platform oynayabilirsiniz.

Bu Launcher aracılığı ile hem Bedrock hem Java oynayabiliyorsunuz. Şu an en son sürüm olan 1.19.4 Java Edition'u indiriyor. Eğer Game Pass'iniz var ise oynamaya başlayabilirsiniz fakat Game Pass'iniz yok ise veya oyunu satın almadıysanız demoya atacaktır.

(Minecraft for Windows yazan Bedrock Edition, Minecraft: Java Edition yazan Java. Önerim Java oynamanız.)

Game Pass aldım Bedrock bildiğin mobildi. Java'ya giriyorum şimdi teşekkürler.

Game Pass aldım Bedrock bildiğin mobildi. Java'ya giriyorum şimdi teşekkürler.

Evet çünkü Bedrock mobil ve PC crossplay yani Mobile ile PC beraber oynayabiliyor. Bu yüzden mobil ile tamamen aynı. Eğer mobilden oynayan bir arkadaşınız yoksa hiç Bedrock ile uğraşmanıza gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı