Minecraft nasıl online oynanır?

Üç kişi oynayacağız hocam
Aternos'da 2 kişiye kadar lagsız oynuyorsunuz fakat 3'den fazlasında lag başlıyor artık. Bu arada sitenin bildirim ayarlarına izin verirseniz size sıra geldiğinde onay vermenizi gerektiren bir prompt çıkıyor sanırım onu kabul etmediğinizden sizi sıranın sonuna atmış. Eğer aranızda interneti iyi olan birisi yoksa belirli hosting'lerden 20 lira karşılığında 2GB'lık bir sunucu alabilirsiniz. 3 kişi 6 lira atarsa ortaya çok rahat açılır 😀

Not: Eğer hosting aracılığıyla alırsanız PaperMC kurmayı unutmayınız şu anda en optimize versiyon PaperMC'dir, 0 lagsız oynarsınız.

hocam server.jar diye bir java dosyası indirdi bu dosyayı ne yapacağım ?
İnternette kaynaklar var.
Anlatmam biraz zor.

Ben bu kaynak ile yaptım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haricen şu an sunucu açtım isterseniz link verip, üstüne op verebilirim.

Son düzenleme:
Ben eskiden arkadaşımla Hamachi ile oynamıştım. Farklı ağlarda sorun çıkmadan oynadık. Maalesef eskiden yaptığımız için tam yöntemini hatırlamıyor araştırısınız bu programı.

{Version} server. Jar diye aratırsanız Minecraft'ın orijinal bir sitesi çıkacaktır, onu indirin ardından açın ve metin kutusuna start yazın serveriniz açılır. Dosyanın yanında gelen server propertiesden dünyanın ayarlarını değiştirebilirsiniz, RAM miktarını sınırlayabilirsiniz. Server IP ise sizin IPv4 adresinizdir.

Not: Server, bilgisayarınız kaynaklarını kullandığı için içinizde en iyi bilgisayara sahip olan kişinin yapması, daha doğru olur.

{Version} server. Jar diye aratırsanız Minecraft'ın orijinal bir sitesi çıkacaktır, onu indirin ardından açın ve metin kutusuna start yazın serveriniz açılır. Dosyanın yanında gelen server propertiesden dünyanın ayarlarını değiştirebilirsiniz, RAM miktarını sınırlayabilirsiniz. Server IP ise sizin IPv4 adresinizdir.

Not: Server, bilgisayarınız kaynaklarını kullandığı için içinizde en iyi bilgisayara sahip olan kişinin yapması, daha doğru olur.
Port gerekiyor ama.

sorun yok hocam. Server açarsan sevinirim yine de.
Discord ismim: N!CK#6968

İsterseniz Aternos ile de açabilirsiniz haricen.

Yeni konular

Geri
Yukarı