Minecraft nasıl software olarak açılır?

İşletim sistemi
Windows 10

huron049

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kısaca Png Oyun Kasıyo
Meslek
Genel Ev İşletim Müdürlüğü İdari Başkanı Yardımcı Sekreter Gönüllüsü
RAM
4 GB
Ekran kartı
Mobile Intel 4 Series Express chipset family
İşlemci
Pentium(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10GHz
Öncelikle bu konuda bana yardım edeceklere ve zaman ayıranlara teşekkürler ve selamlarımı sunarım. Win7'den Win10'a geçtiğimden beri OpenGL sıkıntım oluştu ve Minecraft gibi bazı uygulamalar açılmadı. Bunun üzerine ne kadar araştırma yapsamda bir sonuca varamadım Bana yardım edecek kimseler de "OpenGl açmıyor, Git kendine yeni bir bilgisayar al! vb." şeyler söylediler fakat maddi imkanım olmadığından yapamadım. Dizüstü bilgisayarımda beni yarı yolda bıraktı. Çünkü bildiğim kadarıyla laptop ekran kartı değiştirilmiyormuş, bende bunların üzerine Cs 1.6 oyunundaki gibi software şeklinde açabilir miyim diye düşündüm ama internet üzerine bunun için bir şey bulamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan veya tecrübeli varsa yardım edebilirse çok mutlu olurum

Screenshot_1.png

Screenshot_12.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim benimde elime bir bilgisayar geçti açılmayan. OpenGL hatası veriyordu. Bi yerden OpenGl dosyalarıyla oynayıp düzeltmiştim. Bulursam linkini atarım.
Öncelikle bu konuda bana yardım edeceklere ve zaman ayıranlara teşekkürler ve selamlarımı sunarım. Win7'den Win10'a geçtiğimden beri OpenGL sıkıntım oluştu ve Minecraft gibi bazı uygulamalar açılmadı. Bunun üzerine ne kadar araştırma yapsamda bir sonuca varamadım Bana yardım edecek kimseler de "OpenGl açmıyor, Git kendine yeni bir bilgisayar al! vb." şeyler söylediler fakat maddi imkanım olmadığından yapamadım. Dizüstü bilgisayarımda beni yarı yolda bıraktı. Çünkü bildiğim kadarıyla laptop ekran kartı değiştirilmiyormuş, bende bunların üzerine Cs 1.6 oyunundaki gibi software şeklinde açabilir miyim diye düşündüm ama internet üzerine bunun için bir şey bulamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan veya tecrübeli varsa yardım edebilirse çok mutlu olurum

Eki Görüntüle 1763887
Eki Görüntüle 1763888

Birde bilgisayara format attınmı? (Temiz kurulum)

Buna baksana belki işine yarar Rehber: Process Monitor ile Hata Raporu Oluşturma

Öncelikle bu konuda bana yardım edeceklere ve zaman ayıranlara teşekkürler ve selamlarımı sunarım. Windows 7'den Windows 10'a geçtiğimden beri OpenGL sıkıntım oluştu ve Minecraft gibi bazı uygulamalar açılmadı. Bunun üzerine ne kadar araştırma yapsamda bir sonuca varamadım bana yardım edecek kimseler de "OpenGL açmıyor, git kendine yeni bir bilgisayar al! Vb." şeyler söylediler fakat maddi imkanım olmadığından yapamadım. Dizüstü bilgisayarımda beni yarı yolda bıraktı. Çünkü bildiğim kadarıyla laptop ekran kartı değiştirilmiyormuş, bende bunların üzerine CS 1.6 oyunundaki gibi software şeklinde açabilir miyim diye düşündüm ama internet üzerine bunun için bir şey bulamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan veya tecrübeli varsa yardım edebilirse çok mutlu olurum.

Eki Görüntüle 1763887
Eki Görüntüle 1763888

Kusura bakma ama software seklinde acmak diyerek neden kastettigini anlamadım. Kullandığın cihaz da Minecraft 1.8 surumu icin seni yari yolda bırakacak gibi değil sanki, herhangi bir modifikasyon kullandin mi?

Modifikasyon derken ne anlamda?

Bu arada bütün pentiumlarda bu sıkıntı var hepsi OpenGl hatası veriyor Minecraftta

Kusura bakma ama software seklinde acmak diyerek neden kastettigini anlamadım. Kullandığın cihaz da Minecraft 1.8 surumu icin seni yari yolda bırakacak gibi değil sanki, herhangi bir modifikasyon kullandin mi?
1.8 sürümünüde açmaz bence Minecraftın bütün sürümleri OpenGl istiyor diye biliyorum.

Software olarak açma dediği muhtemelen orjinal modsuz olanı.
Modifikasyon derken oyunun dosyalarının değiştirildiği sürümler örneğin OptiFine, fabric, Forge gibi. Ama ben hala software olarak açma konusunu anlamadım. Onu açıklarsan işimiz daha rahat olacaktır ;).

Eki Görüntüle 1763887
Eki Görüntüle 1763888
How to Fix Minecraft OpenGL Errors - EaseUS bunu dene okumadım ama çözüm bu muhtemelen.

Geri
Yukarı