Minecraft OpenGL hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

İmam Ink

Hectopat
Daha fazla  
Anladığım kadarıyla PC kaldırmıyor ama bir çözümü varsa yardım edebilir misiniz?

1623587923144.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

burada ki video belki işine yarayabilir
Deniyorum inş olur bu arada bu olay sadece 1.17'de oluyor demeyi unutmuşum

Ekran kartı için en son sürücü kurulu mu? Kuruluysa biraz beklemeniz gerek. Bu kartta oyun açılıp grafik sorunları yaşayan varmış.
Öncelikle kurulu oyunlardada öyle müq fps alamadım örneğin transformers 2 the game 15 fps ile oynardım hatta bitirdim yeni pc almam gerekiyor ama malum bu zamanda adam gibi pc almak nerdeyse imkansız tekrar bi kontrol ediyim kurulu değilse dönüş yaparım
1623593678580.png

Şimdi ekran kartınızı buldum. Kendisi Intel HD 4000 değil klasik HD Graphics'miş.
Bu yani.
OpenGL 2.1 destekmiyormuş bu yüzden 1.17 sürümü bu kart ile açılmaz.

En azından Mesa3D ile oyunu açabilme imkanınız var.
Verdiğim linkten bunu indirdikten sonra Program files klasörlerinden Java'yı bulacaksınız. Girdikten sonra bin klasörüne gelip WinRAR'daki dosyayı alıp oraya atacaksınız.
Oyun bu yöntem ile açılırsa düşük FPS alma ihtimaliniz vat

Son düzenleme:
Şimdi ekran kartınızı buldum. Kendisi Intel HD 4000 değil klasik HD Graphics'miş.
Bu yani.
OpenGL 2.1 destekmiyormuş bu yüzden 1.17 sürümü bu kart ile açılmaz.

En azından Mesa3D ile oyunu açabilme imkanınız var.
Verdiğim linkten bunu indirdikten sonra Program files klasörlerinden Java'yı bulacaksınız. Girdikten sonra bin klasörüne gelip WinRAR'daki dosyayı alıp oraya atacaksınız.
Oyun bu yöntem ile açılırsa düşük FPS alma ihtimaliniz vat
pardon yazdıklarınızı yeni görüyorum bi süreliğine mute yemişimde sağol :)
birde ben zaten 21 fps 1.16.5 oynuyorum gene 20 fps falan alsam kurtarır

Bu yöntemde alacağınız FPS işlemciye bağlı. Çünkü çizimleri işlemci yapacak. Sizin 30FPS üstü alma ihtimaliniz var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı