Minecraft OptiFine kurulumu açılmıyor

Ya hiç hatırlamıyorum ama Forge veya fabric yüklemesi niçin gerekiyor? Hem zaten ücretisz programlar indirir hemen de indirmezse nasıl kurulum yapıyor hocam?

Java ile açıp kuruluma geçiyor kendisi zaten şöyle göstereyim:

1692219135628.png

Windows ve r tuşlarına bas. %appdata% yaz ".minecraft" klasörüne gir. Mods klasörünün içine OptiFine'yi at.

Eğer mods klasörüne atacaksa kurulum programından extract diyecek ve o çıkan dosyayı mods klasörüne atacak. Yoksa kurulum programını mods klasörüne atsa bile görmez.

Zaten oraya girdim ama mods klasörü yoktu.

Onu denedim zaten 2-3 kere.

Birde mod olarak kurmayı deneyin isterseniz.

Java ile açıp kuruluma geçiyor kendisi zaten şöyle göstereyim:

Eki Görüntüle 1905716

Eğer mods klasörüne atacaksa kurulum programından extract diyecek ve o çıkan dosyayı mods klasörüne atacak. Yoksa kurulum programını mods klasörüne atsa bile görmez.

Bir de mod olarak kurmayı deneyin isterseniz.

Modu kurmak için Forge lazım mı?

Evet hocam lazım.

Küçük bir sıkıntı var yalnız. Aynı şekilde tıkladığımda Java ile açıp, installer gelmiyor hiçbir şey açılmıyor. Kısa bir süre mouse mavi oluyor sadece.

Evet hocam lazım.

Fabric adlı bir program varmış Forge gibi onu indirdim şimdi. Ama mods klasörüne hangi dosyayı atmam gerektiğini anlamadım. Dosyaları ayıklanmış şekilde veya düz 1 dosya içinde denedim ama olmadı.

Son düzenleme:
Küçük bir sıkıntı var yalnız. Aynı şekilde tıkladığımda Java ile açıp, installer gelmiyor hiçbir şey açılmıyor. Kısa bir süre mouse mavi oluyor sadece.

Fabric adlı bir program varmış Forge gibi onu indirdim şimdi. Ama mods klasörüne hangi dosyayı atmam gerektiğini anlamadım. Dosyaları ayıklanmış şekilde veya düz 1 dosya içinde denedim ama olmadı.

Şu dediklerimi dener misin: Öncelikle Java'nın konumuna gitmelisin bende "C:\Program Files\Java\jdk-20\bin" konumunda sende bulursun herhalde Java'nın konumunu daha sonrasında indirdiğin OptiFine dosyasını "optifine. Jar" olarak adlandırıp Java'nın konumuna taşı ardından CMD'yi açıp "cd (Java'nın konumu)" yazıp ardından şu komutu yaz "java -jar optifine.jar" bunu yazınca uygulamanın açılması gerekli.

Şu dediklerimi dener misin: Öncelikle Java'nın konumuna gitmelisin bende "C:\program Files\Java\jdk-20\bin" konumunda sende bulursun herhalde Java'nın konumunu daha sonrasında indirdiğin OptiFine dosyasını "OptiFine. Jar" olarak adlandırıp Java'nın konumuna taşı ardından CMD'yi açıp "CD (Java'nın konumu)" yazıp ardından şu komutu yaz "Java -jar OptiFine. Jar" bunu yazınca uygulamanın açılması gerekli.

Şöyle bir şey çıktı.

Şu dediklerimi dener misin: Öncelikle Java'nın konumuna gitmelisin bende "C:\program Files\Java\jdk-20\bin" konumunda sende bulursun herhalde Java'nın konumunu daha sonrasında indirdiğin OptiFine dosyasını "OptiFine. Jar" olarak adlandırıp Java'nın konumuna taşı ardından CMD'yi açıp "CD (Java'nın konumu)" yazıp ardından şu komutu yaz "Java -jar OptiFine. Jar" bunu yazınca uygulamanın açılması gerekli.

Sizin Java klasörünün isminin farklı olduğunu fark ettim. Sizinkinden indirdim bir siteden şu an direkt açabiliyorum. Sağ olun yardım için.

Dosya Ekleri

• 1692229607236.png
    1692229607236.png
    18 KB · Görüntüleme: 24
Şöyle bir şey çıktı.

Sizin Java klasörünün isminin farklı olduğunu fark ettim. Sizinkinden indirdim bir siteden şu an direkt açabiliyorum. Sağ olun yardım için.

Oh aslında farklı java sürümünü yükleden kastım buydu neyse başardıysanız ne mutlu

Yeni konular

Geri
Yukarı