Minecraft oynarken BSoD geldi

TombulTux

Centipat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Kuzenimle Minecraft oynuyorduk o birden mavi ekran yedi sonra BIOS'a attı ben gülmekten patladım biraz cünkü hiçbir şey yokken oldu. BIOS'tan cıkiyoruz geri BIOS'a atiyordu. Sizce ne oldu? Bir de o Denizli'de ben İstanbul'da, yardım da edemiyorum.

Kuzenimle Minecraft oynuyorduk o birden mavi ekran yedi sonra BIOS'a attı ben gülmekten patladım biraz cünkü hiçbir şey yokken oldu. BIOS'tan cıkiyoruz geri BIOS'a atiyordu. Sizce ne oldu? Bir de o Denizli'de ben İstanbul'da, yardım da edemiyorum.

Hocam yüksek ihtimal ile disk ile sıkıntı yaşamı olabilir. Eğer Windows'u açabilirseniz minidump dosyasını paylaşırsanız belki sorunun net kaynağını bulabiliriz.

Windows'a erişimi var mı?

Hayır hocam BIOS'tan çıkamıyor.

Hocam yüksek ihtimal ile disk ile sıkıntı yaşamı olabilir. Eğer Windows'u açabilirseniz minidump dosyasını paylaşırsanız belki sorunun net kaynağını bulabiliriz.

Hocam çocuk 9 yaşında bir de o denizlide ben İstanbul'da minidump rehberi varsa atim yapmaya čalışıp atsın bana.

Yüksek ihtimalle disk kaynaklı aldığınız hata. Boot edecek aygıt gözükmediğinden de BIOS'tan çıkış yapamıyor-boot etmiyor.

Peki onu nasıl düzeltebiliriz.

Yüksek ihtimalle disk kaynaklı aldığınız hata. Boot edecek aygıt gözükmediğinden de BIOS'tan çıkış yapamıyor-boot etmiyor.

Hocam Windows'a erişmiş minidump dosyası yapması için rehber attım yaparsa dosyayi atacağım.

Hocam çocuk minidump klasörüne girmeye çalıştığında C:\windows bulunamadı diyor dump klasörü degil direkt Windows.

Son düzenleme:
Peki onu nasıl düzeltebiliriz.

Hocam Windows'a erişmiş minidump dosyası yapması için rehber attım yaparsa dosyayi atacağım.

Hocam çocuk minidump klasörüne girmeye çalıştığında C:\windows bulunamadı diyor dump klasörü degil direkt Windows.

Minidump dosyası olmadan sorunun sebebini net olarak söylemek zor.

Hocam sonunda girebildi klasöre 3 tane dosya buldu bana WhatsApp üzerinden gonderecek bende MediaFire üzerinden size gonderecegim inşallah.

Hocam çocugun annesi durduk yere bilgisayarı yasaklamış yarın müsait olursanız atacagım ya da bu akşam.

Hocam yardımınız için teşekkürler çocugun bilgisayarı arkadaki 80+ Opera GX sekmesi ve tüm grafik ayarları açık Minecraft'ı kaldıramamış ve çökmüş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı