Minecraft oynarken ilk 20 dakika 430 fps 20 dakikadan sonra 15 fps oluyor

Garantiye gönderecek bir durum tespit edildiğini düşünmüyorum. Minecraft'tan kaynaklı bir durum da olabilir. Bildiğim kadarıyla CPU'ya yük bindiren bir oyun. Battlefield 4, Crysis 3 gibi yüksek grafikli başka oyunlarda da sorun var mı diye test edin. Termal macun ile alakalı bir durum olsa sıcaklıktan dolayı başka durumlar da oluşabilirdi. Windows 8.1'e geçiş yapın, ondan sonra size birkaç tavsiye vereceğim ve sorunu çözüme kavuşturacağız.

Minecraft java ile çalışıyor. Bu yüzden 15 fps'ye düşüyor. Daha da açıklama gerekirse; minecrafta ilk girdiğiniz zaman 430 fps alıyorum demişsiniz. 430 fps java için çok yüksek bir performans. Oyunu güç tasarrufu moduna alıp deneyiniz.
Yine düzelmediyse; javanın minecrafta vermiş olduğu ram miktarını kontrol edin. ( 200-500 arasıdır genellikle ) Javanın minecrafta yüksek miktarda ram vermesini sağlarsanız, sorununuz kalmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
minecraft java ile çalışıyor bu yüzden 15 fps ye düşüyor daha da açıklama gerekirse
minecrafta ilk girdiğiniz zaman 430 fps alıyorum demişsiniz 430 fps java için çok yüksek bir performans oyunu güç tasarrufu moduna alıp deneyiniz
gene düzelmediyse javanın minecrafta vermiş olduğu ram miktarını kontrol edin ( 200-500 arasıdır genellikle ) javanın minecrafta yüksek miktarda ram vermesini sağlarsanız sorununuz kalmayacaktır

Arkadaşar sorun çözülmüştür. Hepinise teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı