Minecraft Oyun Çöktü Hatası

furkan dağdelen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ikinci el bilgisayar aldım. Minecraft'ı açmıyor, oyun çöktü hatası alıyorum. Sistem fotoğrafta.
Nasıl çözebilirim? Ekran kartı taksam çalışma ihtimali nedir? Oyunu bir kaç defa silip yükledim, PC'ye format attım, sürücüleri güncelledim grafik kartının sürücüsünü Intel'den kurmaya çalışırken bilinmeyen bir hata aldım. Yani bu yazdıklarım harici bir şey önerirseniz daha yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

c9ee088b-097b-41e4-aa99-138998142026.jpg
Screen.png

Minecraft Java kullanır. Gerekli Java yazılımlarının kurulu olduğundan emin ol.
Örneğin: Java 8 Update 151 (64-bit)

G41 Express Minecraft için yeterli bir GPU sunmuyor. Royal BNA Driver kurarak Windows 10'un sürücü problemini(Intel'in resmi sürücüsü uyumsuz.) aşabilirsin ama o kart OpenGL desteği olmadığından dolayı Minecraft 1.7.4 üzerini kaldırmıyor. Benzer bir bilgisayar, E6800 4GB RAM G41E, arkadaşımda var. O da oynayamıyor. Ayrıca bilgisayar 7 yıllık olduğu için ikinci el olarak almanız ilginç olmuş.

Edit:
Royal BNA Driver kurmak istersen linkini burada:
Sniper[bna]™s - Royal BNA Driver 3.1.1.64.zip
Kurulumu ise aşağıdaki videodan izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
G41 Express Minecraft için yeterli bir GPU sunmuyor. Royal BNA Driver kurarak Windows 10'un sürücü problemini(Intel'in resmi sürücüsü uyumsuz.) aşabilirsin ama o kart OpenGL desteği olmadığından dolayı Minecraft 1.7.4 üzerini kaldırmıyor. Benzer bir bilgisayar, E6800 4GB RAM G41E, arkadaşımda var. O da oynayamıyor. Ayrıca bilgisayar 7 yıllık olduğu için ikinci el olarak almanız ilginç olmuş.

Edit:
Royal BNA Driver kurmak istersen linkini burada:
Sniper[bna]™s - Royal BNA Driver 3.1.1.64.zip
Kurulumu ise aşağıdaki videodan izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yüklersem onu açılır mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı