Çözüldü Minecraft PE'de "W, A, S, D ve boşluk tuşu" hareket edince kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aKaann

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft PE oynuyordum OTG kablosuyla klavye ve fare taktım. Fare sorunsuz çalışıyor ama klavyeye gelince W, A, S, D ve boşluk dışındaki tüm tuşları algılıyor. Sohbette W, A, S, D, boşluk kullanılabiliyor ama hareket etmeye gelince algılamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Minecraft PE oynuyordum OTG kablosuyla klavye ve fare taktım. Fare sorunsuz çalışıyor ama klavyeye gelince W, A, S, D ve boşluk dışındaki tüm tuşları algılıyor. Sohbette W, A, S, D, boşluk kullanılabiliyor ama hareket etmeye gelince algılamıyor.
CTRL'ye basılı tutarak yap.
Birde şu tuşu basılı tutarak deneyin;

tus.PNG
Oyunun ayarlar kısmında kontröler kısmı olmama lazım, tuş ataması yapılıyor diye hatırlıyorum bir bakarmısız.

Yüksek ihtimalle ayarlar kısmından ayarları güncellemeniz gerek. Biraz ayarları kurcalayın.

Yüksek ihtimalle ayarlar kısmından ayarları güncellemeniz gerek. Biraz ayarları kurcalayın.
Hata çok garip. Yön tuşları yada farklı bir tuşa atıyorum o tuşlarda çalışıyor. Sorun w,a,s,d tuşlarına gelince oluyor. Klavyemde gayet iyi çalışıyor.
Bu sorunu çözebilen var mı?

Son düzenleme:
CTRL'ye basılı tutarak yap.
Birde şu tuşu basılı tutarak deneyin;

tus.PNG

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı