GTX 1660S sistemde Minecraft performansı nasıl artırılır?

Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Arkadaşlar anlık drop giriyor Minecraft'ta. Bir de bazen FPS aşırı düşüyor. Bu sorunun önüne nasıl geçerim? Normalde olmuyor 60 civarı, modla oynuyorum. Chunk'u 10'a aldım gene düzelmedi. Daha aşağısında oynamadan halletmem mümkün mü? Sistemim imzamda.

GTX 1660 Super 6 GB, 16 GB RAM, 1TB HDD, 250GB SSD, Ryzen 5 3600 3.6GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar anlık drop giriyor Minecraft'ta. Bir de bazen FPS aşırı düşüyor. Bu sorunun önüne nasıl geçerim? Normalde olmuyor 60 civarı, modla oynuyorum. Chunk'u 10'a aldım gene düzelmedi. Daha aşağısında oynamadan halletmem mümkün mü? Sistemim imzamda.

RAM vermeyi deneyin. 2GB verin yeterli olacaktır.

Arkadaşlar anlık drop giriyor Minecraft'ta. Bir de bazen FPS aşırı düşüyor. Bu sorunun önüne nasıl geçerim? Normalde olmuyor 60 civarı, modla oynuyorum. Chunk'u 10'a aldım gene düzelmedi. Daha aşağısında oynamadan halletmem mümkün mü? sistemim imzamda.

OptiFine veya sodium kurmanı öneririm

RAM vermediğiniz herhalde. 4-5 GB verin.
RAM vermeyi deneyin. 2GB verin yeterli olacaktır.
2GB kurtalmaz.

Optifine da kurun. Maksimum kare hızını VSync'e ayarlayın.

Mod paketiyle Minecraft oynarken FPS'imde büyük sıkıntılar yaşıyordum ben de. Performans ayarlarından tüm animasyonları kapatınca düzeliyordu, birini bile açsam 90-100'den tekrar 10'lara düşüyordu. Deneyin işe yarayacaktır.

Arkadaşlar anlık drop giriyor Minecraft'ta. Bir de bazen FPS aşırı düşüyor. Bu sorunun önüne nasıl geçerim? Normalde olmuyor 60 civarı, modla oynuyorum. Chunk'u 10'a aldım gene düzelmedi. Daha aşağısında oynamadan halletmem mümkün mü? sistemim imzamda.

Modlu çok daha fazla RAM yer ve optimize değildir. Eğer bir mod paketinde oynuyorsanız yapımcının belirttiği minimum RAM'i verin. Kendiniz kurduysanız 6 ila 8 GB vermenizi tavsiye ederim.(modlu için.)

Geri
Yukarı