Minecraft server açma / kiralama

Mertcanzx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Minecraft serveri açacağız. 50 kişilik, birkaç tane modla beraber bir server nasıl açabiliriz? Kiralayacağım ama kaç GB RAM'li falan bilemedim. Kuracağım modlar ise replay ve kamera modu falan. Fotoğraftaki haritayı kurup bir savaş çıkartacağız 😁 ve serverı panel üzerinden kontrol etmek istiyorum.

1658562465073.png

Öneri için teşekkürler ama Keyubu için çok şikayet gördüm şikayetvar sitesinde. umarım sorun olmaz
Normal değil mi hocam sizce de? Şikayetvar sitesi sadece şikayetlerin yazılabildiği bir yer ve kullanıcısı çok olan yerlerde şikayet yazılması da gayet doğal.

Normal değil mi hocam sizce de? Şikayetvar sitesi sadece şikayetlerin yazılabildiği bir yer ve kullanıcısı çok olan yerlerde şikayet yazılması da gayet doğal.
Normal hocam da sürekli aynı tarzda şikayet görünce biraz farklı karşıladım, neyse sorun yok. buradan kiralıyorum o zaman. Sizde oynuyorsanız hocam bize katılın? youtube videosu çıkartacağız ayrıca.

Normal hocam da sürekli aynı tarzda şikayet görünce biraz farklı karşıladım, neyse sorun yok. Buradan kiralıyorum o zaman. Sizde oynuyorsanız hocam bize katılın? YouTube videosu çıkartacağız ayrıca.

Ben önceden oradan sanal makine ve Minecraft sunucusu almıştım ben de bir sorun çıkmadı ama siz de çıkmayacağını garanti edemem.

Normal hocam da sürekli aynı tarzda şikayet görünce biraz farklı karşıladım, neyse sorun yok. buradan kiralıyorum o zaman. Sizde oynuyorsanız hocam bize katılın? youtube videosu çıkartacağız ayrıca.
Ben oynamıyorum ancak kendileri ile Minecraft sunucusu açısından 5-6 ay kadar çalıştım, büyük bir sunucu kurup her ay 500 TL civarında ödeme yapmıştık ekipçe. Tabii bu dediğim 2 yıl öncesi şu an bizim kullandığımız paketler 1-1.5K civarı olmuştur. O zamanki kalitesinden memnun kalmıştık şimdi nasıldır bilemem.

Xeon işlemcilerden uzak durunuz kiralarken Ryzen işlemcilere yöneliniz ve tavsiyem en az 5-6 GB RAM olmasıdır.

Xeon işlemciler, düşük sürümlü sunucu açmak içindir. Örneğin; 1.7-1.8

20GB RAM'de alsanız, sunucu Xeon işlemcili ise TPS'te bayağı bir kayıp yaşarsınız.

Keyubu'dan alınmazmış, onu öğrendim az önce :D . Vds bağlantıları gitti erişim sağlayamıyorum, discord'dan yazınca da ban atıyorlar :D Şaka gibi, aklı olanın bulaşmayacağı bir sistem :D gidip biraz daha üzerine koyup Batıhost'dan kiralasaydım keşke. Vds gelir de discord banı açmazlar, arkadaşım sordu niye banlandı diye onu da banladılar :D 5 para etmez cidden. Keyubu ile çalıştığım ilk ve son ayım. 😄

Keyubu'dan alınmazmış, onu öğrendim az önce :D . Vds bağlantıları gitti erişim sağlayamıyorum, discord'dan yazınca da ban atıyorlar :D Şaka gibi, aklı olanın bulaşmayacağı bir sistem :D gidip biraz daha üzerine koyup Batıhost'dan kiralasaydım keşke. Vds gelir de discord banı açmazlar, arkadaşım sordu niye banlandı diye onu da banladılar :D 5 para etmez cidden. Keyubu ile çalıştığım ilk ve son ayım. 😄
Böyle şak diye ban atacak bir şirket olarak bilmiyordum yetkili ekip ile tartışma falan mı yaşadınız?

Böyle şak diye ban atacak bir şirket olarak bilmiyordum yetkili ekip ile tartışma falan mı yaşadınız?
Hayır bir sorun yaşamadım. web sayfalarından iletişim kurduktan sonra bana şunu dediler: bağlantı kopması hakkında konuşmak yasakmış :D, discord sunucularından sorun var demişim diye banlandım yani :D Arkadaş sebebini sordu, o da banlandı. şaka gibi ya, en azından vds tekrardan bağlandı.

Hayır bir sorun yaşamadım. Web sayfalarından iletişim kurduktan sonra bana şunu dediler: Bağlantı kopması hakkında konuşmak yasakmış :D, Discord sunucularından sorun var demişim diye banlandım yani :D Arkadaş sebebini sordu, o da banlandı. Şaka gibi ya, en azından VDS tekrardan bağlandı.

Discord'dan banlanma konusunda önüne geleni banlıyorlar. Ben 4 kere ban yedim. Ben sunucu aldığımda öyle bir şey yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı