Minecraft shader kurunca FPS düşüşü

Balinus

Femtopat
Daha fazla  
Minecraft oynarken shadersız 300 FPS civarı alıyorum fakat iki tane shader denememe rağmen zorlayan shaderda 30 FPS daha az zorlayan shaderda 35 FPS aldım. Chunkları maksimum yapıyorum yine çok minik azalma oluyor, bir türlü anlayamadım. Sebebi nedir?

Minecraft oynarken shadersız 300 FPS civarı alıyorum fakat iki tane shader denememe rağmen zorlayan shaderda 30 FPS daha az zorlayan shaderda 35 FPS aldım. Chunkları maksimum yapıyorum yine çok minik azalma oluyor, bir türlü anlayamadım. Sebebi nedir?
Normal bence akıcı oynamak istiyorsanız shadersız 1000+ almanız lazım.

Sisteminizi, hangi shader packi kullandığınızı, oyun içi ayarlarınızı vahiy yoluyla mı alıyoruz yoksa ekleyecek misiniz daha sonradan?
Shadersız 300 alıyorsa rx 550 gibi birşeydir muhtemelen.

Minecraft oynarken shadersız 300 FPS civarı alıyorum fakat iki tane shader denememe rağmen zorlayan shaderda 30 FPS daha az zorlayan shaderda 35 FPS aldım.
Her shaderın yarattığı FPS düşüşü farklı.

Sisteminizi, hangi shader packi kullandığınızı, oyun içi ayarlarınızı vahiy yoluyla mı alıyoruz yoksa ekleyecek misiniz daha sonradan?

AMD Ryzen 5 5600H RTX 3050 Ti 16 GB ram var

Normal bence akıcı oynamak istiyorsanız shadersız 1000+ almanız lazım.

Shadersız 300 alıyorsa rx 550 gibi birşeydir muhtemelen.
Aslında arkadaşta 300 alıyor aynı shaderla beraber 200 alıyor ama bende 40a düşüyor ekran kartını yazdım

AMD Ryzen 5 5600H RTX 3050 Ti 16 GB ram var

Aslında arkadaşta 300 alıyor aynı shaderla beraber 200 alıyor ama bende 40a düşüyor ekran kartını yazdım
Muhtemelen kullandığınız Shader Pack tarihi geçmiş bir Shader Pack ve sürümü sorunlu bir paket. Farklı paketler ile denediğinizde aynı şeyi yaşadınız mı?

Geri
Yukarı