Minecraft Shader'lı ekran kartı %100 kullanılıyor ve 70 dereceye çıkıyor

kosunagami

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Editör-Valorant E-sporcu
Minecraft Shader'sız 400-500FPS alıyorum. Shader'la 70-80FPS ama arada sıcaklık ve ekran kartı kullanımı devasa boyutta artıyor. Bu GPU sıcaklıgı ve kullanımı PC'ye zarar verir m?

Son düzenleyen: Moderatör:
85 derecenin üstünün sağlıklı olmadığını biliyorum. Fan hızını arttırarak deneyebilirsiniz.

%100 kullanım hiçbir sıkıntı çıkarmaz. 70 80 derece de aynı şekilde. 85 90 üstü uzun süre kullanımda sağlıklı olmayabilir.

Neden versin? 70 derece ve %100 kullanım gayet normal, hatta olabilecek en normal durum.

Dedikleriniz doğrudur. Benim laptopumda 70 80 derecelerde gidip geliyordu bazı oyunlarda bu derece yüzünden bilgisayarımın bazı donanımlarına zarar vermişti. Ondan dolayı verebilir diye düşünmüştüm :D.

Minecraft Shader'sız 400-500FPS alıyorum. Shader'la 70-80FPS ama arada sıcaklık ve ekran kartı kullanımı devasa boyutta artıyor. Bu GPU sıcaklıgı ve kullanımı PC'ye zarar verir m?

Gayet normal %100 kullanması da tam performans kullanıyor demektir 85 derecenin üstünde biraz ömrü kısaltma olasılığı var onun dışında bir problem yok.

Geri
Yukarı