Minecraft sıfırdan profesyonel server kurma

ImortalSwerd

Hectopat
Daha fazla  
Ben server kurma işlerine çok merak sardım. Arkadaşlarla oynadığımız 1-2 pluginli sunucular dışında kurduğum büyük bir sunucu yok. Bu işi profesyonel bir biçimde yapmak istiyorum. 30-40 aktifli sunucu kurmak hayalim. Bu iş için ne yapmalıyım? Sunucu kurmayı nasıl öğrenebilirim? Aternos ile mi başlamalıyım, yoksa direk profesyonel sunucu açarak mı? Plugin yazma, editleme ile ilgili dersler var mı? Survival sunucu mu kurmalıyım, factions mı? Bu konuda bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam diğer konular hakkında hiçbir fikrim yok, ama yıllar yıllar önce Hunger Games sunucusu kodlarken Notepad++ ile eklentileri türkçeleştiriyorduk. Sayısal girdi tarzı verileri renklendirdiği için not defterine göre daha kullanışlı. Aklınızda bir fikir olsun diye söyleyeyim dedim.

Hocam diğer konular hakkında hiçbir fikrim yok, ama yıllar yıllar önce Hunger Games sunucusu kodlarken Notepad++ ile eklentileri türkçeleştiriyorduk. Sayısal girdi tarzı verileri renklendirdiği için not defterine göre daha kullanışlı. Aklınızda bir fikir olsun diye söyleyeyim dedim.
Teşekkürler

Aternos pluginleri öğrenmeniz için iyi olabilir, genelde özel bir şey yapmayacaksak plugin yazmıyoruz veya yazdırmıyoruz, editleme ve öğrenmeniz için dersler Youtube gibi platformlarda mevcut, hangi sunucuyu isterseniz onu kurun. Amacınız oyuncu toplamak ise, faction olabilir.

Aternos pluginleri öğrenmeniz için iyi olabilir, genelde özel bir şey yapmayacaksak plugin yazmıyoruz veya yazdırmıyoruz, editleme ve öğrenmeniz için dersler Youtube gibi platformlarda mevcut, hangi sunucuyu isterseniz onu kurun. Amacınız oyuncu toplamak ise, faction olabilir.
Çok teşekkürler.

Tavsiyem, pluginleri vs. yeni öğreniyorsanız paralı bir sunucu almayın, bu sadece para kaybı olur, ilk iyice öğrenin. Para derdim yok diyorsanız paralı da kurabilirsiniz.

Minecraft Sunucu Kiralama | Uygun Fiyat | Yüksek Performans 15 tl sadece bir sunucu alın özel kontrol paneli var her dosyayı düzenleyebiliyorsunuz daha kolay başlarsınız
Önce aternostan pluginleri öğrenip mi buraya geçeyim yoksa direk buradan mı başlayayım?
Tavsiyem, pluginleri vs. yeni öğreniyorsanız paralı bir sunucu almayın, bu sadece para kaybı olur, ilk iyice öğrenin. Para derdim yok diyorsanız paralı da kurabilirsiniz.
Teşekkürler

Geri
Yukarı